Armored Core 6, Sıradaki FromSoftware Oyunu Olacak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 09, 2023 Yorum Yok

Yılın Oyunu mükafatını kaparak geceye damgasını vuran Elden Ring’in geliştiricisi FromSoftware, oyun dünyasının Özel stüdyoları ortasında yer alıyor. nihayet yıllarda Souls oyunları, Bloodborne, Sekiro ve Elden Ring ile hayli sükse yapmış olan Japonya menşeli stüdyonun sıradaki oyunu Armored Core 6: Fires of Rubicon olacak. Uzun vakittir uykuda olan serinin uyandığını The Game Awards 2022 sırasında öğrendik. Ayrıntılar haberimizde.

Yeni Armored Core oyununun geliştirildiğine dair söylentiler aslında uzun Vakit Evvel ortaya çıkmıştı. Birinci olarak Ocak ayında sızdırılan sansürlü manzaralar sızmıştı. Haziran ayı içerisinde ise gerek verilen Amel ilanları, gerekse de 4Gamer.net röportajı, seriye yeni bir oyunun geleceğinin işaretini çakmıştı.

Armored Core 6 ile Seri, Geri Dönüşe İmza Atacak

The Game Awards 2022 sırasında da beklenen İlan geldi ve PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için geliştirilmekte olan yeni oyunun 2023 yılı içerisinde geleceği resmiyet kazandı.

Armored Core 6: Fires of Rubicon Konusu

Hikayeye nazaran, Rubicon 3 isimli Irak bir gezegende bir güç kaynağı olarak insanlığın teknolojik ve irtibat marifetlerini Değerli ölçüde geliştirmesi beklenen gizemli yeni bir obje keşfediliyor. Fakat tam aykırısı oluyor ve Aka bir felaket yaşanıyor. Hem gezegen, hem de etrafındaki yıldızların alevler ve fırtınalar içinde kalıyor ve Burning Star System (Yanan Yıldız Sistemi) oluşuyor. 

Bu olaydan yarım Yüzyıl sonra, birebir obje Rubicon 3 üzerinde tekrar ortaya çıkıyor. Ortalığa mikropların yayılması ile Aka bir felaket daha yaşanıyor ve gezegen mühürleniyor. 

Dünya dışı şirketler ve direniş kümeleri ortasında objeyi ele geçirme üzerine başlayan savaşta, biz Müstakil paralı asker olarak Rubicon gezegenine gidiyor ve kendimizi bu savaşın ortasında buluyoruz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir