Age of Wonders 4 Geliyor!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 19, 2023 Yorum Yok

Dün Twitter üzerinden yapılan gizemli paylaşımın akabinde, bugün Age of Wonders 4 duyurusu gerçekleşti. Dokuz yıllık ortanın akabinde, yeni bir anne oyun geliyor. Birinci verilen ayrıntılar haberimizde.

Age of Wonders serisinin 1999 yılında çıkmış olan birinci oyunu, Triumph Studios ve Epic MegaGames tarafından geliştirilmiş olsa da sazı sonradan eline Meydan Triumph Studios olmuştu. Yayıncılığını ise 2014 yılında çıkan üçüncü anne oyuna kadar Gathering yapmış ve bayrağı Paradox Interactive şirketine devretmişti.

Esasen World of Wonders ismi altında geliştirilen birinci oyun, geliştirici takımın her şeye baştan başlama kararı alması sonucunda Age of Wonders ismiyle satışa sunulmuştu. Sonrasında da dört devam oyunu ile yola devam edilmişti.

Dokuz yıllık bir ortanın akabinde yeni anne Age of Wonders için beklenen İlan sonunda geldi. Birinci olarak dün Twitter üzerinden Paradox Interactive tarafından sürpriz bir paylaşım yapılmıştı ve bugün gerçekleştirilecek olan duyurunun işareti verilmişti. İşte karşımızda Age of Wonders 4!

Age of Wonders 4 Nasıl Bir Oyun Olacak?

Yine 4X strateji ile Dizi tabanlı taktiksel çatışmayı bir ortaya getirecek olan devam oyunu, bizi Yeniden fantastik bir diyara götürecek. Büyücü hükümdarların rabler üzere karar sürdüğü bir ülkede, büyü kullanrak onlara Saha okumak için yükselme çabası vereceğiz. Age of Wonders 4, seri tarihinde birinci Kez kendi topluluğumuzu oluşturmamıza da müsaade verecek.

Yeni oyunda ayrıyeten fizikî formları, toplumsal özellikleri ve Bâtın güçleri birleştirmek de Muhtemel olacak. Senaryo boyunca büyü kitaplarının kilidini açarak, ordumuzu fizikî olarak melek vari canlılara yahut kaos etkenlerine dönüştürebileceğiz.

Yine diplomasi, strateji ve rol yapma elementlerinin bulunacağı oyunda, her oyuncuyu farklı bir macera bekleyecek. Yarattıklarımızın da sonraki oyunlarda arkadaş yahut Hasım olarak karşımıza çıkacağı da söylenmiş.

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Age of Wonders 4, 2 Mayıs 2023 tarihinde satışa sunulacak.

Age of Wonders 4 PC Gereksinimleri

En Düşük İhtiyaçlar (1080p 30 FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit
  • İşlemci: Intel Core i5-4460 yahut AMD RyzenTM 5 1600X
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) yahut AMD Radeon HD 7870 (2 GB)
  • Depolama: 20 GB

Önerilen İhtiyaçlar (1080p 60 FPS)

  • İşletim Sistemi: Windows 10 Home 64 Bit yahut Windows 11
  • İşlemci: Intel Core i5-10600K yahut AMD RyzenTM 5 5600X
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce RTX 2060 Muhteşem (6 GB) yahut AMD Radeon RX 5700 XT (8 GB)
  • Depolama: 20 GB

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir