ABD Kadınlar Futbol Ligi FIFA 23 Oyununa Haftaya Geliyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 06, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz hafta içerisinde, farklı kaynaklar üzerinden aktarılan teyitli bilgilere bağlı olarak, Ulusal Bayanlar Futbol Ligi’nin (NWSL) bu ay içerisinde FIFA 23 oyununa geleceği söylenmişti. Bahsi geçen kaynaklar, oyun ile ilgili aktiflikleri hakikat bir formda sızdırdığı ve bu özelliğin daha evvelce oyuna geleceği de duyurulduğu için gözler direkt Electronic Arts şirketine dönmüştü. Bu hafta beklenen resmi duyuruyu da gerçekleştirildi. ABD Bayanlar Futbol Ligi FIFA 23 oyununa geliyor. Ayrıntılar haberimizde.

ABD Bayanlar Futbol Ligi FIFA 23 İçin Duyuruldu

Electronic Arts (NASDAQ: EA), ABD’deki en güzel bayan profesyonel ligi olan Bayanlar Futbol Ligi (National Women’s Soccer League – NWSL) ve Ulusal Bayanlar Futbol Ligi Oyuncuları Derneği (National Women’s Soccer League Players Association – NWSLPA) ile iştirakini duyurdu. Bu paydaşlıklar ile EA SPORTS, bayan futbolunu öne çıkarma konusundaki kararlılığını bir Sefer daha göstermiş oldu.

ABD Ulusal Bayanlar Futbol Ligi’nden (UKFL) Mesul komite üyesi Jessica Berman, “UKFL’nin EA SPORTS FIFA 23’e entegre edilmesi bayan futbolunun sonlarını zorlamaya devam ediyor. Bu; lig, oyuncular ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca futbol taraftarı için bir kırılma noktası.” açıklamasını yaptı ve ekledi: “UKFL’yi konutu olarak gören ve dünyada İsim yapmış atletlerin, FIFA 23 sayesinde yeteneklerini daha Çok sergileme fırsatı bulmalarından dolayı epeyce heyecanlıyız. FIFA 23 fanatiklerinin UKFL’deki kulüpler ve oyuncular ile oynamaya başlamaları için sabırsızlanıyor; 25 Mart’ta, 11. dönemin “start”ı verildiğinde oyuncuların ve ligin kutlamaya katılmalarını dört gözle bekliyoruz.”

15 Mart’tan itibaren, FIFA 23’ün yer aldığı bütün platformlarda 12 UKFL kadrosunun Santra, Turnuvalar, Dönemler / Ortak Dönem ve Online Dostluk Maçları modlarının tamamında yer alması planlanıyor. FIFA 23’te ayrıyeten dört UKFL stadyumunun yanı sıra; Özgün formalar, oyuncu yüzleri, kupalar ve kutlamalar da bulunacak.

EA SPORTS’un markadan Mesul Kıdemli reis Yardımcısı Andrea Hopelain, “EA SPORTS’un bayan futbolu için ayrım yaratmaya devam etmesi konusunda nihayet derece memnunuz. Hem UKFL, hem de UKFLOD ile hayata geçirdiğimiz iştirakler, bir tertip olarak bu branşı ilerletmek ismine attığımız Kıymetli adımlardan biri.” dedi ve ekledi: “Futbolun geleceğinin şampiyonları olmaya, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca futbol fanatiğini heyecanlandırmaya ve onlara eşsiz bir otantiklik sunmaya devam edeceğiz.”

Bunlara ek olarak, EA SPORTS ve UKFLOD, oyuncuların alan içinde ve dışında yanında olmaya odaklanacak. UKFLOD Yönetici Müdürü Meghann Burke, “Oyuncular; tutkuları, bağlılıkları ve azimleri ile kolektif heyecanı besleyen, hayran odaklı tecrübelerin baş aktörleridir. Şu anda bayan futbolu için en heyecan verici periyotlardan birini yaşıyoruz. Bu branşı daha Çok tanıtmak ve dünyanın dört bir yanındaki futbol fanatiklerinin, ligde yer Meydan yetenekli oyuncularla etkileşim kurmaları için EA SPORTS ile Amel birliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

2023 UKFL döneminin 25 Mart Cumartesi günü başlaması planlanıyor. Hem olağan dönem, hem de 2023 UKG UKFL Challenge Cup; CBS Televizyon Ağı, CBS Spor Ağı ve Paramount+ da iç olmak üzere bütün CBS Sports platformlarında yayınlanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir