30 GB’lık STALKER 2 Verisi Çalındı!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 13, 2023 Yorum Yok

Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlara bakılırsa, 30 GB’lık STALKER 2 verisi Rus bilgisayar korsan kümesi tarafından çalınmış durumda ve geliştiriciye iletilen talepler karşılık görmez ise tamamının yayınlanacağına dair bir tehdit de Laf konusu. Çok Önemli olduklarını gösteren küme, geliştirilme evresinden alınmış olan birkaç bilgiyi de yayınladı. Ayrıntılar haberimizde.

GSC Game World tarafından geliştirilmekte olan S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaştan etkilenen oyunlardan bir tanesi. Merkezi Kiev kentinde bulunan stüdyo, geliştirilmesine esasen 2010 yılında başlanan oyunu Vakit içerisinde pek Fazla Defa ertelemişti.

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında başlayan Cenk sırasında hem gruptaki bireylerin hem de ailelerinin hayatları için Uğraş sarf edilir iken, tıpkı vakitte stüdyonun Prag kentine taşınma süreçleri gerçekleştiriliyordu. Haliyle geliştirilme evresine da süresiz olarak Mesafe verilmişti. Tıpkı yılın Mayıs ayında kalınan yerden devam edildiğini öğrendiğimiz S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl için Aralık ayı içerisinde yeni bir oynanış fragmanı yayınlanmıştı.

30 GB’lık STALKER 2 Verisi, Rus Bilgisayar Korsanlarının Elinde

Geçtiğimiz günlerde 23 Mart 2023 Perşembe günü oyun için yeni bir aktifliği duyurusu yapan GSC Game World, Değerli bir yeni tehdit ile karşı karşıya kaldı. Vestnik TSS isimli bir Rus bilgisayar korsan kümesi, ellerine oyuna dair 30 GB boyutunda bir bilginin olduğunu belirtti. Bu imgelerden bir kısmını da internet ortamına yayan küme, Belaruslu ve Rus oyunculara karşı olan tutumun değiştirilmesini ve Rusça yerelleştirmenin Geri getirilmesini talep ediyor. Şayet bu talepleri 15 Mart 2023 Çarşamba gününe kadar kıymetlendirilmez ise, 30 GB boyutundaki datanın tamamının internet ortamında paylaşılacağı söyleniyor.

Hatırlayacağınız üzere GSC Game World, geçtiğimiz yılın Mart ayı içerisinde yaptığı İzah ile Rusça seslendirmenin çıkartılmasına ek olarak oyunun Rusya’da satılmayacağını duyurmuştu. Hatta isminde de değişikliğe giderek ‘Heart of Chernobyl’ yerine ‘Heart of Chornobyl’ olarak anılacağını söylemişti.

Öte yandan Ukrayna menşeli geliştirici, yakın bir Vakit Evvel yaptığı Twitter paylaşımı ile bir yıldan Çok bir müddettir siber ataklar ile gayret ettiğini belirtti. Şantaj, hamle hareketleri, sunuculara müsaadesiz girme, oyuncuları ve hayranları incitme teşebbüsleri ve geliştirilme etabını yahut stüdyonun prestiji zedelemeye yönelik teşebbüslerin olduğu söyleniyor. Ne Mevcut ki bütün bu teşebbüsler başarısızlık ile sonuçlanır iken, geliştirici de oyunculardan gelecekte yaşanacak mümkün sızıntıları görmezden gelmelerini ve sabırlı olmalarını rica ediyor. Bu sızıntıların oyunun kesin sürümünü yansıtmayacağı söylenmiş.

STALKER 2: Heart of Chornobyl Hakkında

Birinci şahıs nazar açısın, simülasyonun ve endişenin daha evvelden görmediğimiz bir karışımı olacak STALKER 2, Chernobyl, ihraç bölgesinde geçen çizgisel olmayan bir hikaye sunacak. Eski yerlerin yanı Dizi yeni yerler de göreceğimiz senaryonun akışı boyunca seçimler de yapacakmışız ve bu seçimler hem kısa vadeli hem de global sonuçlara tesir edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir