Yılın Oyunu Ödülü Rekoru Elden Ring Oyununa Geçti

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Yılın Oyunu mükafatı rekoru Elden Ring oyununa geçti. Bu biçimde, The Last of Us Part 2 de geride bırakılmış oldu. Pekala Elden Ring toplamda ne kadar Yılın Oyunu mükafatı aldı? Ayrıntılar haberimizde.

FromSoftware stüdyosunun Sekiro: Shadows Die Twice sonrasındaki yapıtı olan Elden Ring, geçtiğimiz yılın Şubat ayında satışa sunulmuştu. Aleni dünya olması ile Souls serisi, Bloodborne ve Sekiro oyunlara kıyasla biraz daha kolay olan aksiyon-rol yapma oyunu, Japonya menşeli geliştiricinin bir Kez daha oyun dünyasına damgasını vurmasını sağlamıştı.

Yıl içerisinde kazandığı sayısız mükafatın akabinde The Game Awards gösterisinde da Yılın Oyunu seçilen Elden Ring, bu formda The Last of Us Part 2 oyununu da liderlik koltuğundan indirmiş oldu.

Yılın Oyunu Mükafatı Rekoru Elden Ring’in Oldu

ResetEra sitesindeki BrickArts295 isimli kullanıcı, Fazla sayıda satış noktası ve yayın genelinde, kazanılan Yılın Oyunu mükafatlarını takip ediyordu. Dün açıklanan Steam Mükafatları sırasında kazandığı iç üç Çehre yirmi beş Yılın Oyunu mükafatı kazanmış durumda. Bunların iki Çehre seksen biri eleştirmenler tarafından, kırk dört tanesi de kullanıcıların oylamaları ile elde edilmişti.

The Last of Us Part 2 ise üç Çehre yirmi ikide kalmıştı. Bunların iki Çehre sekiz adedi medya tarafından, Çehre on dört adedi de hayran oyları sonucunda verilmişti.

Elden Ring Konusu

Erdtree kaynağı olan Elden Ring, Queen Marika the Eternal tarafından karar sürülen diyarlar ortasında kesimlere ayrılmış ve her bir evlat ve yarı Allah da Great Runes ismi altında bir modül alıyor. Ne Mevcut ki bu durum, The Shattering ismi altında yeni bir savaşın başlamasına neden oluyor. Biz ise Queen Marika the Eternal evlatlarını ve yarı rablerini ortadan kaldırarak, Elden Ring kesimlerini toplamak ve nihayetinde Elden Lord olmak için gayret veriyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir