Yeni Switch Modeli Bu Yıl Çıkabilirmiş

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 04, 2023 Yorum Yok

Görünüşe nazaran, uzun vakittir söylenti olarak varlığını sürdüren yeni Switch modeli ile bu Yıl tanışacağız. Şimdilik resmi bir İzah olmasa da, savlar buna işaret ediyor.

Bildiğiniz üzere Switch konsolu için bir Pro model uzun vakittir dedikodu olarak ortalıkta dolaşıyordu. Uzunca bir mühlet Evvel satışa sunulmuş olan OLED modelin sonrasında, Mart ayında yaşanan NVIDIA sızıntısı ile önümüzdeki Vakit zarfında satışa sunulacak olan teknolojik eserler ile ilgili bilgiler de ortaya çıkmıştı.

Bahsi geçen teknolojik eserlerin ortasında Switch 2 yahut Switch Pro olarak isimlendirilen isimlendirilen grafik API (Uygulama Programlama Arayüzü)’siyle ilgili olduğu argüman edilen kaynak belgelerdeki NVN2 olduğunu keşfetmişlerdi. Bu bağlamda, Ampere grafik işlemcisi ile çalışacak biçimde tasarlanmış ve DLSS 2.2 ve Işın İzleme teknolojisini destekleyecek iken T234/T239 SoC referanslarına da denk gelindiğini öğrenmiştik.

Son olarak geçtiğimiz yıl, 2021 yılında çıkan OLED modelini yanlışsız bir halde iddia etmiş olan Pixelpar tarafından yeni modelin Yıl içerisinde satışa sunulacağı savı ortaya atılmıştı. Ne Mevcut ki şu Lahza için ortada NVIDIA Tegra yonga setinin kullanılacağı ve 4K destekleyeceği söylenen gelişmiş model ile ilgili rastgele bir resmi gelişme yok. Fakat tezlerin gerisi ardı da kesilmiyor.

Yeni Switch Modeli Bu Yıl Mı Çıkacak?

Birkaç gün Evvel 4chan sitesinde, Pokemon Presents sunumu ile ilgili pek Fazla ayrıntısı gerçek bir halde aktaran bir kullanıcı tarafından yeni Switch modellerinin bu yılın sonraki bir vaktinde satışa sunulacağını sav etti. O denli ki, 2023 kış mevsiminde satışa sunulacak olan ikinci Pokemon Scarlet & Violet indirilebilir içerik safhası ile tıpkı vakitlerde olabileceği söyleniyor.

Bu tezin akabinde, Jeff Grubb da kendi Youtube kanalı üzerinden açıklamalarda bulunmuştu. Switch 2 duyurusunun bu yılın sonlarına gerçek yapılacağına dair söylentiler duyduğunu söyleyen Grubb, % 45 ihtimalle bu Yıl bitmeden de satışa sunulacağını kelamlarına eklemişti.

Bugün ise Kinda Funny Games canlı yayınına katılan Ünlü gazeteci, her ne kadar tam manasıyla emin olmasa da, yeni Switch modeli söylentileriyle ilgili yeni açıklamalarda da bulundu. Buna nazaran, yeni bir konsol olarak nitelendirilebilecek kadar Aka bir sıçrayış yaşatmayacakmış fakat bir Switch Pro olarak tanımlanamayacak kadar da kuvvetli olacakmış. öbür bir deyiş ile Switch Pro ile Switch 2 ortası bir konsol, lakin var nesil Switch için bir devam niteliği taşıyacakmış.

Jeff Grubb, bu Yıl içerisinde bir duyurunun gerçekleştirilebileceğini de söylüyor. Ne Mevcut ki rastgele bir gün yahut tarih belirtemediği üzere kaynakları üzerinden de şimdi onaylayamıyormuş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir