Yeni Sony Patenti Çıkarılabilir Disk Sürücülü PS5 Modeline İşaret Olabilir

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 27, 2023 Yorum Yok

Ortaya çıkan yeni Sony patenti çıkarılabilir disk şoförlü PS5 modeli için kuvvetli bir işaret olabilir. Şayet gerçek ise, Haziran ayında yapılacağı söylenen Aka PlayStation 5 Showcase sırasında mümkün bir İlan ile karşılaşabiliriz.

Çıkarılabilir disk şoförlü PlayStation 5 modeli söylentileri, geçtiğimiz yıldan beri karşımıza muhakkak aralıklar ile çıkıyordu. Söylenene nazaran halihazırdaki iki modelin birleşimi olacak bu yenisi, standart haline getirilecek ve tercihe bağlı olarak disk şoförlü yahut disk şoförsüz kullanıma müsaade verilecek. Ne Mevcut ki, 2023 yılının Eylül ayı üzere satışa sunulacağına işaret edilen bu raporlara karşılık, Sony tarafından teyit edilen yahut yalanlanan bir İzah gelmemişti.

Yeni Sony Patenti Çıkarılabilir Disk Şoförlü PS5 Modeline Mi İşaret?

Yakın bir Vakit Evvel ortaya çıkan yeni bir patent, duyduğumuz söylentilere değer kazandırmış oldu. Her ne kadar resmi bir teyit sayılmasa da, optik şoför patentinde takılabilir disk şoföre atıfta bulunulduğu için dikkat çekiyor. Buna ek olarak, ‘bir oyun makinesi, şahsî bilgisayar ve AV ekipmanı’ ayrıntılarından farklı olarak, görseldeki diyagramların dizaynları da halihazırdaki PlayStation 5 modellerinin disk şoför kısmına benzerlik gösteriyor.

Ayrıca patentin açıklamasında, yeni disk şoförün titreşim sorunları için bir tahlil olacağından da bahsedilmiş. Harici kablo ile bağlanabileceği söylenmiş olsa da, işleyişin nasıl olacağına dair ayrıntılı bir İzah bulunmuyor.

Japon teknoloji devi tarafından Laf konusu patent ile ilgili bir açıklamada bulunulmuş değil. Bir ihtimal, Haziran ayında yapılması planlanan Aka PlayStation 5 Showcase sunumu sırasında İlan ile karşılaşabiliriz. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir