Xbox’ın Aktif Kullanıcı Sayısı Rekor Kırdı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 25, 2023 Yorum Yok

Microsoft, geride bıraktığımız nihayet çeyreğe ait Değerli açıklamalarda bulundu. Şirket tarafından söylenene nazaran, Xbox’ın etkin kullanıcı sayısı Değerli bir rekoru kırmış. Tıpkı vakitte yeni Game Pass servisi abonelikleri açısından da yüzler gülüyor iken, oyunlar açısından gelir kaybının yaşandığı belirtildi. Ayrıntılar haberimizde.

Son devirde Amerika menşeli yazılım devi güçlü bir süreçten geçiyor. Uzun müddettir birinci parti oyun ile oyuncuların karşısına çıkılamıyor olması ve Bethesda ve Xbox tarafından on binden Çok kişinin işten çıkartılması ile % 5 oranında küçülmeye gidilecek olması üzere meseleler ile yaşanıyor. Bu durum elbette geliştirilme etabında olan oyunları ve projeleri de etkiliyor.

Xbox’ın Etkin Kullanıcı Sayısı Ne Kadar Oldu?

Yakın bir Vakit Evvel Ekim, Kasım ve Aralık aylarını kapsayan çeyreğe ait finansal Yıl sonuçlarını açıklamış olan Microsoft, hem düzgün hem de Kötü bir çeyreğin geride bırakıldığına işaret etti.

Açıklanan bilgilere nazaran, aylık bazda hem faal kullanıcı sayısı hem de Game Pass abonelikleri açısından yüksek düzeylere ulaşılmış. Oyun yayın saatleri ve etkin aygıtlar da iç olmak üzere, Xbox Çehre yirmi milyonun üstünde faal kullanıcı düzeyine ulaşmış. Ne Mevcut ki Game Pass abonelikleri ile ilgili net bir sayı belirtilmemiş.

Oyun gelirleri tarafında ise Olumsuz bir hava esiyor. Microsoft, geride bıraktığımız bir Yıl içerisinde % 13 oranında bir düşüşten bahsetti. Xbox içeriği ve hizmetleri kapsamında ise % 12 oranında bir gelir kaybı yaşanmış. Bunun Temel nedeninin birinci parti eksikliği ve üçüncü parti oyunlarda daha az Nakit kazanımı olduğu görüşünde, Microsoft.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir