Xbox Konsolları Üzerinden Twitter Paylaşımı Kapatıldı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 23, 2023 Yorum Yok

Microsoft tarafından alınan yeni karar doğrultusunda, Windows Oyun Çubuğu ve Xbox konsolları üzerinden Twitter paylaşımı devir dışı bırakıldı. Resmi bir İzah yapılmamış olsa da, Enterprise paketinin bunda tesirinin Aka olduğu varsayım ediliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Oyuncular olarak oynadığımız oyunlarda yaptığımız güç yahut farklı şeyleri arkadaşlarımız ile paylaşmayı seviyoruz. Bu durum konsol tarafında, PlayStation 3 ve Xbox 360 ile başlamıştı. örneğin açtığımız başarımları toplumsal medya üzerinden paylaşabiliyorduk.

Xbox Konsolları Üzerinden Twitter Paylaşımı Yapılamıyor

PlayStation 4 ve Xbox One üzerinde ise bu durum ekran imgesi ve görüntü klipine dönüştü. Gerçi kısa bir müddet sonra Sony ile Facebook ortasındaki uyuşmazlıktan Dolayı yalnızca Twitter ve Youtube ile hudutlu kalmıştık. Bugün yaşanan nihayet gelişmeye bakılırsa da Xbox kullanıcılarının konsolları üzerinden Twitter hesaplarında ekran imgesi ve görüntü klipi paylaşım yapabilmeleri Mümkün olmayacak.

Bu durum, bir Xbox kullanıcısının Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapamadığını ayrım etmesi ile başladı. Sorunun nedenini araştıran kullanıcıya açıklayıcı karşılık ise Microsoft şirketinden geldi. Söylenene nazaran, konsoldan ve Windows Oyun Çubuğu üzerinden paylaşım devir dışı bırakıldı. Paylaşım yapmak isteyen kullanıcıların taşınabilir Aygıt uygulamasını kullanması gerekecek.

Dahası ise taşınabilir Aygıt uygulamasının nasıl kullanılabileceği de kısaca açıklanmış. Kütüphane > Yakalamalar > Paylaşılacak Ekran Manzarası yahut Görüntü > Paylaş > Twitter yolunu takip etmeniz gerekiyor.

Microsoft bu özelliğin neden devir dışı bırakıldığı konusunda bir İzah yapmamış olsa da, Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda devreye giren Aralık uygulamadan Dolayı olabileceği söyleniyor. Her ne kadar bu uygulama evvelce fiyatsız olsa da, Elon Musk tarafından yakın bir Vakit Evvel bu uygulamanın fiyatlı hale getirileceği söylenmişti. Şirketlerin Enterprise paketi için her ay kırk bin dolardan Çok ödeme yapmaları gerekecek. Microsoft Aka ihtimalle bu Cin bir ödeme yapmayı reddetti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir