zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. What Remains of Edith Finch PS5 ve Xbox Series için Geliyor

What Remains of Edith Finch PS5 ve Xbox Series için Geliyor

admin admin -
129 0

Duygu yüklü macera oyunu, What Remains of Edith Finch PS5 ve Xbox Series için de satışa sunulmaya hazırlanıyor. Şimdilik resmi duyuru yapılmamış olsa da, yapılan derecelendirme buna işaret ediyor. Ayrıntılar haberimizde.

Giant Sparrow tarafından PlayStation 4, PC ve Xbox One için geliştirilen ve Annapurna Interactive tarafından yayınlanan What Remains of Edith Finch, birebir Everybody’s Gone to the Rapture ve Dear Esther üzere bir yürüme simülasyonu olarak karşımıza çıkmıştı.

Hikayesi ise Finch ailesinden geriye kalan tek bireyin, Edith Finch karakterinin etrafında dönüyor. Varlığına inanılan bir lanet yüzünden, ailedeki her bir birey olağan dışı formlarda ölüyor. Ana karakterimiz Edith ise annesinin de vefatından sonra, Washington eyaletindeki yıllar evvel terk edilmiş olan aile meskenine dönüş yapıyor ve meskeni araştırmaya başlıyor. Senaryo boyunca aile bireylerine ilişkin odaları teker teker gezerek, hem onlar hakkında birçok bilgi ediniyor hem de başlarına gelenleri öğreniyoruz.

What Remains of Edith Finch PS5 ve Xbox Series için Derecelendirildi

Geçtiğimiz yıl içerisinde iOS tabanlı taşınabilir aygıtlar için de yayınlanan What Remains of Edith Finch için yeni jenerasyon konsolların da yolu göründü. Şimdilik ne yayıncı ne de geliştirici tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Lakin TwistedVoxel tarafından keşfedilmiş bir olan bir ayrıntıya nazaran, Tayvan menşeli bir oyun derecelendirme kuruluşunun sitesinde oyunun mevcut jenerasyon konsol versiyonları göründü.

Bu derecelendirmelerin daha sonradan silinmiş olması, vaktinden evvel yaşanmış bir gelişme üzere görünüyor. Ne var ki 28 Temmuz 2022 tarihinde Annapurna Interactive tarafından bir sunum gerçekleştirilecek ve oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının da o sunum sırasında duyurulması bekleniyor. Muhtemelen bu yılın bitiminden evvel de satışa sunulacaktır diye varsayım ediyoruz. Gelişmeleri takipte olacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir