GTA: Vice City Google Play Üzerinden Kaldırıldı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Rockstar Games tarafından GTA: Vice City Google Play üzerinden kaldırıldı. Serinin en başarılılarından birisi olan oyunun neden kaldırıldığı merak konusu. Ayrıntılar haberimizde.

GTA serisinin en kaliteli oyunları ortasında gösterilen GTA: Vice City, 2002 yılında PlayStation 2 için yayınlanmış ve şimdiye kadar 17.5 milyon adet satış yapmıştı. Sonraki yıl içerisinde de PC ve Xbox kullanıcılarıyla buluşmuştu.

Hikaye olarak hapishaneden çıktıktan sonra uyuşturucu mutabakatında pusuya düşen Tommy Vercetti karakterinin rolüne bürünüp, bir yandan başımıza gelenlerin sorumlularını arar iken, bir yandan da kentteki başka kabahat örgütlerinden güç alarak yavaş yavaş bir imparatorluk inşa ediyoruz.

GTA: Vice City Google Play Mağazasına Veda Etti

Bildiğiniz üzere bilgisayar ve mesken konsolu versiyonlarının yanı sıra, 2012 yılında da Android ve iOS tabanlı taşınabilir versiyonu ile de karşımıza çıkmıştı. Benzeri bir başarıyı burada da gösteren oyun ile ilgili değişik bir gelişme yaşandı. O denli ki, Rockstar Games tarafından alınan sürpriz bir karar ile Google Play Store üzerinden kaldırıldı.

Halihazırda bir milyonu aşkın kullanıcı tarafından indirilmiş olan GTA: Vice City’nin kaldırılması, büyük bir şaşkınlık yarattı. Buna ek olarak, App Store üzerinden hala indirilebiliyor olması da işin bir öteki değişik yanı diyebiliriz. Lakin yakın bir vakitte Apple mağazasından da kaldırılacağı iddia ediliyor. Elbette teknik bir sorun yaşanmamış ise.

Şu an için Rockstar Games tarafından rastgele bir açıklama yapmış değil lakin iddialar, yakında taşınabilir aygıtlar üzerinden de yayınlanacak olan GTA: The Trilogy – Definitive Edition dolayısı ile bu kaldırma atılımının geldiği istikametinde.

Bildiğiniz üzere son yayınlanan üçleme paketi PC ve konsollar üzerinde hiç de olumlu geri dönüşler almamıştı. Hala düzeltme çalışmaları devam ederken, bakalım taşınabilir aygıtlar için çıkacak olan versiyonları nasıl bir performans sergileyecek?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir