Ubisoft 14 Oyunun Daha Sunucusunu Kapatıyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Büyük yayıncılar, artık eskisi kadar etkin oyuncunun bulunmadığı oyunlarının sunucularını kapatıyorlar. Bu hareketin sonucunda ise bahsi geçen oyunların yalnızca ana senaryo modlarını oynayabilmek mümkün oluyor. Nisan ayı içerisinde ortalarında değerli olanlar dahil doksan oyununun sunucusunu kapan Ubisoft 14 oyunun daha sunucusunu kapatıyor. Pekala alınan bu kararın gerisindeki münasebet ne? Ayrıntılar haberimizde.

Ubisoft 14 Oyunun Daha Sunucusunun Fişini Çekiyor

1 Eylül 2022 tarihinde sunucusu kapatılacak olan oyunların ortasında, Fransız yayıncının en âlâ ve en tanınan oyunları da yer alıyor. Lakin günümüzdeki oyunlar ile karşılaştırıldığında, gerçekleştirilecek olan sürecin tesiri elbette büyük olmayacaktır. Bununla birlikte, sunucuların kapatılması ile geri kazanılacak olan kaynakların daha güzel tecrübeler sunulabilmesi için daha yeni ve daha tanınan oyunlara aktarılacağı söyleniyor. Ubisoft tarafından listelenen ve sunucu kapatma sürecinin akabinde erişimin mümkün olmayacağı özellikler şöyle;

 • Anno 2070 (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Assassin’s Creed 2 II (PC, PlayStation 3) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Assassin’s Creed III – 2012 (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. Ek olarak, indirilebilir içeriğin yüklemesi ve erişimi mümkün olmayacak. PlayStation 3, Wii U, Xbox 360 – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Assassin’s Creed Brotherhood (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. Ek olarak, indirilebilir içeriğin yüklemesi ve erişimi mümkün olmayacak. PlayStation 3, Wii U, Xbox 360 – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Assassin’s Creed Liberation HD (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. Ek olarak, indirilebilir içeriğin yüklemesi ve erişimi mümkün olmayacak.
 • Assassin’s Creed Revelations (PlayStation 3, Xbox 360) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Driver San Francisco (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. Ek olarak, indirilebilir içeriğin yüklemesi ve erişimi mümkün olmayacak. PlayStation 3, Xbox 360 – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Far Cry 3 – 2012 (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. Ek olarak, indirilebilir içeriğin yüklemesi ve erişimi mümkün olmayacak. PlayStation 3, Xbox 360 – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Ghost Recon Future Soldier (PlayStation 3, Xbox 360) – Oyun için çok oyunculu mod mevcut olmayacak. Senaryoyu tek oynayabilmek için, konsolu çevrimdışı moda almak durumunda olacaksınız.
 • Prince of Persia: The Forgotten Sands (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. Ek olarak, indirilebilir içeriğin yüklemesi ve erişimi mümkün olmayacak.
 • Rayman Legends (PlayStation 3, Wii U, Xbox 360) – Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • Silent Hunter 5 (PC) – Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. Ek olarak, indirilebilir içeriğin yüklemesi ve erişimi mümkün olmayacak.
 • Space Junkies PC (HTC VIVE, Oculus) – Sadece çok oyunculu oyun olarak, ileriye dönük olarak oynayamayacaksınız.
 • Splinter Cell: Blacklist (PC) – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız. PlayStation 3, Wii U, Xbox 360 – Çok oyunculu olarak oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.
 • ZombiU (Wii U) – Ubisoft hesaplarını oyuna bağlayamayacak yahut çevrimiçi özellikleri kullanamayacaksınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir