Oyunlarda Dünyanın Meselelerine Dikkat Çekilmeye Başlanacak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Playing for the Planet ile oyunlarda dünyanın meselelerine dikkat çekilecek etkinlikler ile müsabakaya başlayacağız. Şimdiden oyun dalındaki büyük isimler projeye dayanak vermeye başladılar. Ayrıntılar haberimizde.

Dünyamızdaki gidişata bağlı olarak, doğal felaketler hayatlarımızı artık daha da fazla tehdit etmeye başladı. Her ne kadar dünya genelinde buna yönelik çalışmalar olsa da, bunun artık daha da ciddiye alınması gerekiyor. Bu tarafta bir farkındalık oluşturmanın amaçlandığı Playing for the Planet ismiyle bir teşebbüs başlatıldı. Birleşmiş Milletler liderliğindeki bu proje ile oyunlar üzerinden oyuncuların dikkatlerinin çekilmesi ve çevreyi desteklemek için aksiyona geçmeleri hedefleniyor.

Oyunlarda Dünyanın Problemlerine Dikkat Çekilecek Projeler Geliyor

Halihazırda Bandai Namco, Gameloft, Microsoft, Rovio, SEGA ve Ubisoft üzere oyun kesiminin değerli şirketlerinin takviye verdiği projenin, çabucak hemen her platformda görebileceğimiz bir oyun çeşitliliğine sahip olduğunu söyleyelim.

Proje kapsamında, birinci adım ise Ubisoft’tan gelecek. O denli ki Riders Republic oyununda Phoenix ismi altında ve orman yangınının sıklığını ve boyutunu azaltma stratejilerini desteklemek ismine kısa ve ağır bir aktiflik düzenleyecek.

Yangınların sonuçları üzerine oyuncuları duygusal açıdan etkilemesinin hedeflendiği aktiflik, evvelce haber verilmeyecekmiş. Bilakis, oyunu başlatır iken yaşanan felaketin sonuçları ile direkt karşı karşıya kalacaklarmış. Yangından ötürü oyunun tamamı duman ile kaplanacak, haritanın o bölgesi nefes alınamadığı için erişime kapanacakmış. Oyuna gaz maskeleri ile başlayacak olan oyuncuların, Sequoias’ın kül olmamasını engellemek için programlı bir formda çalışma yapmaları beklenecekmiş.

Bu yıl çıkması beklenen Skull and Bones, hem oyunun dünyasında hem de gerçek dünyada yüzgeçleri için köpekbalıklarının çok avlanmasının nelere yol açabileceğine dair kaynak sömürüsüne odaklı bir aktiflik düzenlenecek. Bu noktada, oyuncuların deniz yabanî ömrünün korunmasına katkıda bulunmak ve köpekbalığı yüzgeci ticaretinin yıkıcı tabiatını manaya fırsatları olacak.

Bu iki oyunun dışında, Fransız yayıncının satışa sunduğu öteki markalarda da yeni modlar, indirilebilir içerikler ve yarışlar ile projeye her açıdan dayanak verilmeye devam edilecek. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir