Türkiye’de Xbox Oyunu Hediye Etme Seçeneği Kaldırıldı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Kas 21, 2022 Yorum Yok

Yaşanan yeni gelişmeye nazaran, Türkiye’de Xbox oyunu Armağan etme seçeneği şu anlık kullanılamıyor. Bunun süreksiz mi yoksa kalıcı mı olduğuna dair bir İzah yapılmış değil.

Bildiğiniz üzere, dijital oyun satan mağazalarda kullanıcıların satın alımların yanı Dizi arkadaşlarına oyun İkram etmelerine de İmkan tanınıyor. Bu sayede, beğendiğiniz bir oyunu arkadaş(lar)ınızın da oynamasını istediğiniz takdirde sürpriz yaparak gönderebiliyorsunuz.

Yakın bir Vakit Evvel de Microsoft mağazasında Değişik bir gelişme yaşandı. O denli ki bölgesel fiyatlandırma konusunda karar değişikliğine gitmemeyi seçen Amerika menşeli şirket, Arjantin ve Türkiye mağazalarındaki oyun Armağan etme seçeneğini kaldırma yoluna gitti.

Türkiye’de Xbox Oyunu İkram Etme Seçeneği Kalktı

SomosXbox sitesi tarafından ayrım edilen bu ayrıntıya nazaran, mağazadan yapacağınız satın alım sırasında ilgili ‘Hediye olarak satın al’ seçeneği görünmüyor. Yapılan şikayetlerin akabinde Microsoft cephesinden rastgele bir Geri dönüş yapılmış değil. Ayrıyeten bunun teknik bir meseleden kaynaklı mı, yoksa kalıcı bir durum mu olduğu da bilinmiyor.

Son vakitlerde bu iki mağazaya erişim sağlanarak Armağan yoluyla yapılan satın alımların akabinde, bu oyunlar alternatif e-posta hesapları ile yüksek fiyata tekrar satılabiliyor. Görünüşe nazaran Microsoft bu durumu ayrım etmiş ve bir Mani koymayı istemiş. Ne Mevcut ki resmi bir İzah yapılmadan, yaşanan bu gelişmenin gerisindeki gerekçeyi tam olarak bilmemizin imkanı yok.

Benzer bir durum, Armağan olarak satın alma durumunda da yaşanıyor. örneğin Türkiye dışında yaşayan oyuncular, VPN kullarak ülkemizden ucuza oyun satın alabiliyorlar ve bu da geliştiriciler ve yayıncılar için Aka bir Sorun teşkil ediyor. Bu bağlamda da Hogwarts Legacy ve Marvel’s Midnight Suns üzere oyunlar şimdi ülkemizde ön-siparişe dahi açılmış değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir