Türk Takımı S2G Esports PUBG Mobile Dünya Şampiyonu!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

6 – 8 Ocak 2023 tarihleri ortasında Endonezya’da gerçekleştirilen Aka turnuva, dün prestijiyle tamamlandı. Türk ekibi S2G Esports PUBG Mobile dünya şampiyonu olarak meskenine Geri dönüyor. Ayrıntılar haberimizde.

Türk Ekibi S2G Esports PUBG Mobile Dünya Şampiyonu Oldu!

Büyümeye devam eden Türkiye espor tarihinde bir birinci yaşandı ve temsilcimiz S2G ESports, PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu oldu. Endonezya’nın Jakarta kentinde düzenlenen ve kıyasıya maçlara mesken sahipliği yapan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası 2022’yi (PMGC) birinci sırada tamamlayan ve göğsümüzü kabartan temsilcimiz S2G Esports toplamda 10 milyon TL’ye yakın Ödül kazanmış oldu.

Türkiye espor tarihinde bir ilk

İyi bir başlangıç yapan ve nihayet anne kadar çabaya devam eden S2G ESports, toplamda 190 puan toplayarak Aka finalleri birinci sırada tamamlamayı başardı. 2.sırada Nepal temsilcisi DRS yer alırken 3.sırayı Brezilya temsilcisi A7 kadrosu kaptı.

En yakın rakibine 32 puan ayrım atmayı başaran temsilcimiz Aka Ödül olan 400.000 doları (7.500.000 TL) kasasına koydu. Küme evresinde 1.600.000 TL ve Aka finallere katıldığı için 375.000 TL kazanan S2G Esports, birincilik mükafatı ile toplamda 10 Milyon TL’ye yakın bir gelir elde etmiş oldu.

Tıpkı S2G Esports üzere Küme evresinde kıyasıya bir rekabet sergileyen ve Aka finallere direkt iştirak hakkı kazanan temsilcimiz Fire Flux Esports ise yeterli bir başlangıç yaptığı turnuvanın 2. gününde istediği sonuçları elde edemeyerek 15. sırada yer aldı. Tekrar Küme etabında 1.600.000 TL ve Aka finallere katıldığı için 375.000 TL kazanan Fire Flux, turnuvadan elde ettiği 17.500 Dolar ile toplamda kasasına yaklaşık 2 Milyon 300 Bin TL götürmüş oldu.

PUBG MOBILE Türkiye diyar Müdürü Aras Şenyüz Aka bir muvaffakiyet gösteren kadrolarımız ve Aka finaller sonrası şöyle konuştu: “S2G Esports’un PUBG MOBILE Dünya Şampiyonu olması Aka bir muvaffakiyet ve bizim için gurur kaynağıdır. Uğraş eden bütün temsilcilerimizi ve oyuncularımızı kutluyorum. Bu şampiyonluğun bütün PUBG MOBILE Türkiye topluluğunun da başarısı olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’deki espor kesimi için Değerli bir Viraj olan bu zafer, bizim için yeni başlangıçlar ve daha Aka maksatlar için ilham kaynağı olacaktır. PUBG MOBILE Türkiye ve ülkemizdeki temsilcilerin gelecekte de kazanmaya devam edeceğine ve PUBG MOBILE dünyasında Kıymetli bir yer edineceğimize canı gönülden inanıyoruz.”

PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası 2023’te Türkiye’ye geliyor

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılında Türkiye, bu dev espor tertibine mesken sahipliği yapacak. Kasım ayından itibaren başlayacak olan PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası, 2023 yılında birinci Defa Türkiye’nin mesken sahipliğinde gerçekleşecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir