Tomb Raider Devam Sineması İptal Edildi

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 28, 2022 Yorum Yok

Son gelen habere nazaran, Tomb Raider devam filmi iptal edildi ve bir sonraki sinemada seri tekrar bütünüyle sil baştan alınacak. Bu da Alicia Vikander’a Lara Croft olarak veda ettiğimiz manasına geliyor. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun serisinin sil baştan alınması sonrasında, yeni Tomb Raider sineması 2018 yılı içerisinde vizyona girmişti. Lara Croft karakterinin bu sefer Alicia Vikander tarafından canlandırıldığı sinemada, Tomb Raider (2013) ve Rise of the Tomb Raider oyunlarının bir ortaya getirildiği bir senaryo ile karşımıza çıkılmıştı. Ansızın ortadan kaybolan babasının hala hayatta olup olmadığının karşılığı arayan Lara, babasının en son görüldüğü Japonya açıklarındaki gizemli bir adaya geliyor ve bütün macera da bu formda başlıyordu.

Beklenen başarıyı sağlanamamış olsa da, finali prestijiyle bir devam sinemasının geleceğini öğrenmiştik. 2020 yılı içerisinde çekimlerine başlanacak olan sinemanın vizyon tarihi şimdi belirsizliğini koruyor. Birinci başta 19 Mart 2021 tarihine vizyona gireceği söylenmiş olsa da, sonradan COVID-19 nedeniyle ertelenmişti. Fakat yeni duyuru ile Tomb Raider 2 artık gelmeyecek.

The Wrap sitesine yansıyan habere nazaran MGM, sinema serisinin isim haklarını kaybetti. Şirketin esasen bu yılın Mayıs ayına kadar Tomb Raider 2 ile yola devam etmesi gerekiyormuş, lakin şu anda her şey sona ermiş durumda.

Tomb Raider Devam Sineması Tarihe Karıştı

Haberin devamındaki bilgilere nazaran, Hollywood stüdyoları da serinin haklarını alabilmek için fiyat teklifi yarışına girmişler. Sonraki Tomb Raider sineması yeniden bütünüyle sil baştan imal olarak karşımıza çıkacak olup, şimdi oyuncu ve direktör seçimi kelam konusu değilmiş. İçeriden bilgi aktaran şahıslar tarafından söylenene nazaran, Alicia Vikander’ın yeni sinemada takımdan çıkartılacakmış. Şu an için de Lara Croft rolünü canlandıracak oyuncunun kim olacağı belirli değil.

Bu ayın başlarında yapılan bir röportaj sırasında rolü hakkında konuşan Vikander, “Dürüst olmak gerekirse, bir diğerinin elindeymiş üzere.” yorumunda bulunarak siyasalların devam sinemasının geliştirilme sürecinin önünde durduklarını lisana getirmişti.

2020 yılı içerisinde, Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan senarist Misha Green, çekimlere daha hayli bir vakit olduğunu fakat bizlere sunulacak olan senaryonun birinci taslağının hazır olduğunu müjdelemişti. Fakat artık bunlar tarihe karışmış durumda. Bakalım sıradaki Tomb Raider sineması ne halde karşımıza çıkacak? Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir