Alicia Vikander Tomb Raider 2 Sinemasında Lara Croft Olmayabilir

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 28, 2022 Yorum Yok

Son gelen bilgilere nazaran, Alicia Vikander Tomb Raider 2 filmi kadrosunun dışında kalabilir. Dahası ise, devam sineması için yolun ilerisi hayli karardı. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun serisinin sil baştan alınması sonrasında, yeni Tomb Raider sineması 2018 yılı içerisinde vizyona girmişti. Lara Croft karakterinin bu kere Alicia Vikander tarafından canlandırıldığı sinemada, Tomb Raider (2013) ve Rise of the Tomb Raider oyunlarının bir ortaya getirildiği bir senaryo ile karşımıza çıkılmıştı. Aniden ortadan kaybolan babasının hala hayatta olup olmadığının karşılığı arayan Lara, babasının en son görüldüğü Japonya açıklarındaki gizemli bir adaya geliyor ve bütün macera da bu formda başlıyordu.

Beklenen başarıyı sağlanamamış olsa da, finali prestijiyle bir devam sinemasının geleceğini öğrenmiştik. 2020 yılı içerisinde çekimlerine başlanacak olan sinemanın vizyon tarihi şimdi belirsizliğini koruyor. Birinci başta 19 Mart 2021 tarihine vizyona gireceği söylenmiş olsa da, sonradan COVID-19 nedeniyle ertelenmişti. Fakat durum daha da berbata gidiyor üzere görünüyor.

The Wrap tarafından yayınlanan yeni bir rapora nazaran MGM, Amazon tarafından satın alınmasının akabinde sinemaların isim haklarını kaybetmiş. Şirketin bu yılın Mayıs ayına kadar Tomb Raider 2 ile devam etmek gerekiyormuş, lakin şu anda her şey ortada kalmış durumdaymış.

Alicia Vikander Tomb Raider 2 Takımından Çıkartılabilir

Raporun devamındaki bilgiler, Hollywood stüdyoları da sinema serisinin haklarını alabilmek için fiyat teklifi yarışına girdiklerine işaret ediyor. Gelecekteki Tomb Raider sineması tekrar bütünüyle sil baştan olacak iken, şimdi oyuncu yahut direktör seçimi kelam konusu değilmiş. İçeriden bilgi aktaran bireyler tarafından söylenene nazaran de, Alicia Vikander’ın projeden çıkartılması durumu varmış. Ne var ki şimdilik resmi olarak teyit yahut yalanlama kelam konusu değil.

Bu ayın başlarında yapılan bir röportaj sırasında rolü hakkında konuşan Vikander, “Dürüst olmak gerekirse, bir oburunun elindeymiş üzere.” yorumunda bulunarak siyasalların devam sinemasının geliştirilme sürecinin önünde durduklarını lisana getirmişti.

2020 yılı içerisinde, Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan senarist Misha Green, çekimlere daha hayli bir vakit olduğunu lakin bizlere sunulacak olan senaryonun birinci taslağının hazır olduğunu müjdelemişti. Şimdi sinemanın son ismi resmiyet kazanmış olmasa da, Tomb Raider: Obsidian olacağı öne sürülmüştü. Son yaşanan olaylar sonrasında, her şeyin değişmesi mümkün üzere görünüyor. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir