The Last of Us Part 1 PC İçin 25.2 GB’lık Yeni Güncelleme

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 26, 2023 Yorum Yok

The Last of Us Part 1 oyununun PC versiyonu, bildiğiniz üzere epey dertli bir çıkış yapmıştı. Her bir köşesinden farklı teknik yanılgıların çıkması, çökmeler ve performans problemleri derken, kullanıcıların birçok ağız tadıyla oynayabilme fırsatını yakalayamamıştı. Bu durum aslında hala devam ediyor, ancak birebir vakitte Naughty Dog ile Iron Galaxy de istenen düzeye ulaştırmak için epeyce sıkı bir formda çalışıyorlar. Bu bağlamda da geçmişte irili ufaklı pek Fazla güncelleme yayınlanmıştı. Dün ise The Last of Us Part 1 PC için 1.0.4.0 versiyonlu yeni bir güncelleme daha yayınlandı.

Yeni The Last of Us Part 1 PC Güncellemesi İlaç Oluyor Mu?

25.2 GB boyutundaki güncelleme, verilen bilgilere nazaran kare suratı optimizasyonu, grafiksel ve doku gerçekliği, çökme meseleleri için tahliller ve daha fazlasını içeriyor. Görünüşe nazaran daha pek Fazla güncelleme göreceğiz. Zira, resmi sayfada, yeni yayınlanacaklar ile ek işlemci optimizasyonu, kare suratı ve doku gerçekliği iyileştirmeleri yapılacakmış.

1.0.4.0 versiyonlu yeni güncellemenin ayrıntılarına inecek olursak, oyunun genelindeki işlemci ve ekran kartı kullanımını optimize ediyor. Ayrıyeten Düşük ve Orta ayarlardaki grafiksel ve doku gerçekliği ve çözünürlük iyileştirmeleri sunuyor. Düşük grafik ayarında ise su yüzeyleri artık Siyah görünmeyecekmiş. Performans istatistiklerini HUD menüsünde eş vakitli olarak kilitlemek yahut kilidi açmak için seçenek, Grafik menüsündeki makul ayarların başkalarını nasıl etkileyeceğini daha düzgün açıklayabilmek için bilgiler ve Doku Eş Akış Oranı ayarı eklenmiş.

Ayrıca artık VRAM çubuğu da işletim sistemi ve uygulama kullanımını daha gerçek bir biçimde gösterecek iken, tıpkı fare ve klavye kombinasyonuna atamış makul komutların kullanımı da elden geçirilmiş.

İyileştirmelerin dışında, gölgelendirme oluşturma etabında, anne menüye çıkarken ve çatışma sırasında öldüğünüz Vakit yaşanan çökme, oyuna birinci Sefer girerken yapabileceğimiz mümkün daha uzun mühlet beklemeye yol açan, oyuna tekrar girdiğimizde gölge yükleme ikazının görünmesini engelleyen, Tüm başarımların açılmış olmasına Karşın ‘Bir Hiç Uğruna Olamaz’ başarımının açılmasını engelleyen iç pek Fazla Sorun giderilmiş.

Peki bu güncelleme sizin için faydalı oldu mu? Oyunun bilgisayarınızdaki çalışma performansında bir düzgünleşme gördünüz mü? Yorum kısmında belirtmeyi ihmal etmeyin.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir