The Last of Us Dizisinde Yeni Düşman Tipi Olacakmış

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

New Yorker sitesinde yayınlanan bir röportaja nazaran, The Last of Us dizisinde yeni Hasım çeşidi ile karşılaşacakmışız. Bu, muhtemelen daha evvelden birinci oyuna eklenmesi planlanıp da sonradan kaldırılan Hasım olabilir. Ayrıntılar haberimizde.

The Last of Us dizisinin birinci kısmı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 15 Ocak 2023 tarihinde, dünya ile birebir gün ülkemizde TOD üzerinden yayınlanacak. Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir gelişmeyle de Türkçe olarak yayına girecek olan sıra için ‘Bizden Geriye Kalanlar’ isminin seçildiğini öğrenmiştik.

Dün New Yorker üzerinden yayınlanan uzun bir röportaj sırasında, Craig Mazin ve Neil Druckmann tarafından diziye ait yeni ayrıntılar da ortaya çıkmıştı. Bu ayrıntılardan bir tanesi de, oyunlarda görmediğimiz ve geliştirici stüdyodaki konsept sanatkarlarına danışılarak yaratılmış olan yeni bir enfeksiyonlu cinsinin sıra uyarlamasında karşımıza çıkacak oluşu.

The Last of Us Dizisinde Yeni Hasım Tipi Göreceğiz

Röportajda bu tıbbın neden yaratıldığının karşılığı verilmemekle Birlikte senaryo gereği olduğu söylenmiş. Söylenene nazaran Mazin, Görsel Efekt danışmanı Alex Wang durumun nihayet halini pahalandırmak için masaya oturmuş. Her ne kadar Neil Druckmann Çok sempatik göründüğü konusunda dert duymuş olsa da, Mazin tarafından dişi ve yıllarda yeraltında kaldığı için saçları kararmış olan bu yaratığın ekranda bir epey müthiş olacağı konusunda ikna edilebilmiş.

Bu yeni Yaratık cinsinin dışında, Joel esasen sıra uyarlamasında daha az dirençli olacakmış. Ne Mevcut ki Mazin, karakterin paralı asker yaşanının bedelinin daha ayrım edilir olmasını istemiş.

Bu hafta içerisinde yeni sayısı yayınlanan SFX mecmuasında bahsedilene nazaran ise The Last of Us dizisi oyuna nazaran daha az şiddet içerecekmiş. Bu kararın alınmasındaki münasebet, izleyicinin hikaye ile daha yeterli bir temas kurmasını istemeleriymiş.

Oyunda Joel ile ilişki kurabilmemizi sağlamak için muhakkak ölçüde aksiyonu yahut şiddeti işin içine iç etme gereği duyduklarını lisana getiren Druckmann, tıpkı düzeyde görsel şiddetin sıra uyarlamasına iç edilmesinin öykünün kıymetini azaltabileceği düşünülmüş. Elbette Kıymetli şiddet sahneleri Yeniden karşımıza çıkacakmış.

Son olarak, 15 Ocak 2023 tarihinde yayınlanacak olan birinci kısmın seksen beş dakika uzunluğunda olacağı da resmi olarak açıklandı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir