Switch Konsolu Nintendo İçin Hayli Kazanç Sağlamış

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 15, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz hafta Nintendo tarafından yayınlanan finansal rapor ile Switch konsolunun şimdiki satış sayılarını öğrenmişti. Yakın bir Vakit Evvel TweakTown sitesinde yer Meydan haber ile husus ile ilgili olarak biraz daha ayrıntılı bilgiler ortaya çıktı. Aleni bir halde görülüyor ki, Switch konsolu Nintendo için hayli kârlı olmuş. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Switch Satışları Yavaşlama Kaydetti


Nintendo firmasının aktüel konsol Switch, 2017 yılının Mart ayında satışa sunulmuştu. Her ne kadar nihayet periyotta satışlar yavaşlamış ve var finansal yılda da bu durumun devam edeceği varsayım ediliyor olsa da, aygıtın ortadan geçen yedi yıllık müddette Japonya menşeli şirkete oldukça Çok Yarar sağladığı ortaya çıktı.

Switch Konsolu Nintendo İçin Nakit Basmış

TweakTown sitesinin Nintendo tarafından gelen bilgilere dayandırdığı raporda, Mart ayı prestijiyle Yekün Switch satışlarından altmış dokuz milyar dolar gelir elde edilmiş olduğuna yer verilmiş. Bu gelir, Çehre yirmi beş milyondan Çok donanım ve bir milyardan Çok da oyun satışını kapsıyor.

Raporda Çehre yirmi beş milyonu aşan donanım satışının içeriğinde, standart modelin doksan milyona yakın ve 2021 yılının sonlarına yanlışsız piyasaya sürülen OLED modelinin de on beş milyon civarı hissesinin olduğu belirtilmiş. Geriye kalan ölçü ise Lite modeline ilişkin.

TweakTown ayrıyeten şirketin Switch konsolunun piyasaya çıktığı birinci günden bu yana yetmiş dört milyar dolardan Çok kâr ettiğini de söylüyor. öbür bir deyiş ile altmış dokuz milyar dolarlık ölçüsü çıkarttığımızda, geriye kalan ölçü da diğer platformlardan elde edilen satışlara karşılık geliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir