Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye İlgi Hayli Yüksek

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 12, 2023 Yorum Yok

Oyunculardan Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye İlgi bir epey yüksek düzeyde geziyor. Her iki platformda da ikinci sıraya oturan oyun, önümüzdeki günlerde de isminden bir oldukça Laf ettirecekmiş üzere görünüyor.

Uzun vakittir beklediğimiz Hogwarts Legacy, geçtiğimiz Cuma günü satışa sunulmuştu. PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series platformlarında bulabileceğiniz oyun, PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Nisan 2023 ve Switch için de 25 Temmuz 2023 tarihinde satışa sunulacak.

Steam ve Twitch’te Hogwarts Legacy’ye alaka Yüksek Düzeyde Geziyor

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Portkey Games etiketi altında Warner Bros. Games yayıncılığında oyuncular ile buluşan Hogwarts Legacy, gerek mağazada ve gerekse de Twitch platformunda epey ağır bir ilgiye maruz kalmış durumda. O denli ki, 1.2 milyondan Çok eş vakitli izleyici ile canlı yayın platformunun en Fazla izlenen ikinci oyunu oldu. Birinci sırada ise 1.4 milyondan Çok eş vakitli oyuncu sayısı ile Cyberpunk 2077 bulunuyor.

Benzer bir durumun Steam mağazasında da geçerli olduğunu söyleyelim. SteamDB tarafından sağlanan bilgiye bakılırsa, geride bıraktığımız yirmi dört saatlik müddet içerisinde, 879.308 eş vakitli oyuncu sayısına ulaşıldı. Biz bu haberi muharrir iken, sayılar 626.799 düzeyindeydi. Mağazadaki liderlik ise 1.054.388 eş vakitli oyuncu ile Cyberpunk 2077 oyununa ilişkin.

Hogwarts Legacy, Steam mağazasındaki en Aka Biricik oyunculu oyun sıralamasında ikinci, en Aka fiyatlı oyun sıralamasında beşinci ve rastgele bir cinsteki en yüksek düzeye ulaşmış sekizinci oyun pozisyonunda da bulunuyor. Elbette bu sayılara PlayStation 5 ve Xbox Series iç değil.

Görünüşe nazaran oyuncuların Hogwarts Legacy oyununa ilgisi şu anda bir epey büyük. Bakalım önümüzdeki Vakit zarfı bu ilginin düzeyi nerelerde olacak? Gelişmeleri takipteyiz.

Hogwarts Legacy Konusu

1800’lü yıllardaki Hogwarts kalesinde geçecek olan oyun, özgün bir hikaye sunacak. Büyücülük dünyasını yok etmekle tehdit eden eski bir sırrın anahtarını elinde tutan bir Talebe rolünde olacağız. Senaryo boyunca yandaşlar edinecek iken, karanlık büyücüler ile savaşacak ve büyücülük dünyasının bahtına karar vereceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir