Steam İlkbahar İndirimi 2023 – 30 TL Altı 30 Indie Oyun Önerisi

Genel Mar 21, 2023 Yorum Yok

“Steam İlkbahar İndirimlerinde ne alsak?” sorusuna 30 indie oyun teklifiyle karşılık vermeye devam ediyoruz. Her ne kadar başlıkta 30 TL altı 30 oyun demiş olsak da oyunların Aka çoğunluğu aslında 10 – 20 TL ortasında 🙂 Hatta tam dağılımı şu formda:

0 – 10 TL : 10 oyun

10 – 20 TL : 14 oyun

20 – 30 TL: 6 oyun

Engin’in hazırlamış olduğu listelere de aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz:

Steam İlkbahar İndirimi 2023 – Aka İndirime Giren AAA Oyunlar

Steam İlkbahar İndirimi 2023 – Taktik Ustaları İçin Strateji Oyunları

Steam İlkbahar İndirimi 2023 – Kaçırılmayacak RYO’lar

Steam İlkbahar İndirimi 2023 – Birbirinden Hoş İndie’ler

1) Huntdown – 6,40 TL

Demolition Man sinemasını andıran, karanlık bir gelecekte geçen, sokak çetelerine karşı savaştığımız 2D bir aksiyon-macera oyunu.

2) Stirring Abyss – 20 TL

X-COM: Terror from the Deep şekli, denizler altında geçen ve dehşetengiz yaratıklara karşı savaşıp hayatta kalmaya çalıştığımız Dizi tabanlı bir strateji. Grubun akıl sıhhatini koruyup denizaltımızı geliştirmemiz de gerekiyor.

3) Ghost of a Tale – 20 TL

Kayıp karısını bulmak için zindandan kaçıp kılık değiştirerek Sıçan muhafızları atlatmaya çalışan, Tilo isimli minik bir fareyi yönetiyoruz oyunda. Zımnilik öğeleri, bulmacaları ve grafikleriyle kaçırılmaması gereken bir bağımsız.

4) Chroma Squad – 5 TL

Buram buram Power Rangers kokan bu oyunda işten ayrılıp kendi televizyon stüdyolarını kuran Ufak bir takımı yönetiyoruz. Power Rangers üslubu bir sıra çekip Dizi tabanlı savaşlarla düşmanlarımızı yenmeye çalışıyoruz.

5) Atrio: The Dark Wild – 25,60 TL

Factorio gibisi bir otomasyon oyunu. lakin karanlık bir mizah anlayışı var. Saftirik bir androidi yönetip yıkık bir fabrika alanını baştan kurmaya çalışıyoruz. Mekaniklerini bir Defa kaptınız mı akıp gidiyor.

6) Edge Of Eternity – 22,50 TL

Final Fantasy tadında lakin dövüşlerin Dizi tabanlı gerçekleştiği, muazzam Etraf dizaynlarına ve şahane grafiklere sahip bir JRYO. Hem fantastik hem bilimkurgu. Bu kadar ucuz olması inanılmaz.

7) Rico – 8 TL

Çok Yalın bir konsept. lakin Fazla eğlenceli. Siz bir polissiniz ve Türlü binalara baskına gidiyorsunuz. Tüm haydutları temizleyip Tüm kanıtları toplamanız lazım. Bullet Time özelliği sayesinde vakti da yavaşlatabiliyorsunuz.

8) Webbed – 13,87 TL

Minik bir örümceği yönetip oradan oraya File attığımız, öteki böceklere yardım edip vazifeler yaptığımız ve kayıp erkek arkadaşımızı bir karganın kanatlarından kurtarmaya çalıştığımız hoş bir macera.

9) Garden Story – 19,20 TL

Legend of Zelda stilinde. lakin baş karakterimiz bir kara üzüm. Kasaba halkı da meyve sebzelerden oluşuyor 🙂 Zindanlara girin, bulmacalar çözün, düşmanlarla savaşın ve köyünüzü baştan kurun.

10) Cultic – 18,50 TL

90’lar ruhunu motamot koruyan, karanlık, süratli, heyecanlı ve aksiyonu bol bir FPS. İndirimde değil gerçi ancak fiyatı hâlâ Fazla uygun.

11) BlackChain – 7,87 TL

İlk StarCraft’ı hâlâ oynuyor musunuz? 90’larda yapılmış RTS oyunlarını hâlâ seviyor musunuz? O yıllarda yapılmış üzere görünen ve oynanan bir oyun mu arıyorsunuz? O Vakit sizi BlackChain’e alalım. Biraz kütük, demedi demeyin.

12) Fashion Police Squad – 25,60 TL

Bir moda polisini yönettiğimiz, dikiş makinesi tüfeğimizle zevksiz insanlara ateş edip kıyafetlerini değiştirdiğimiz, kemerimizle oradan oraya sallandığımız ve her yere “moda” saçtığımız garip bir FPS 🙂

13) I Am Fish – 12,60 TL

Üç farklı balığı sırayla yönetip firar ettiğimiz, akvaryumumuzu kırmadan çatılarda yollarda falan gezinip kanalizasyonlara daldığımız orta şekerli, denetimleri biraz güdük lakin hakikaten farklı bir macera oyunu.

14) Tiny Troopers 2 – 2,30 TL

Bücürük askerleri yönetip kimi Tüm düşmanları öldürmeye, kimi esirleri kurtarmaya, kimi de bir bölgeyi müdafaaya çalıştığımız bir RTS. Bir de zombi kısımları var.

15) Star Renegades – 14 TL

Muazzam piksel grafikleriyle dikkat çeken roguelike bir JRYO. Tüm boyutları ele geçirmeye çalışan bir imparatorluğu durdurmaya çalışıyoruz. Öldüğümüzde Öbür bir gerçekliğe geçiyor ve yola yeni savaşçılarla devam ediyoruz.

16) TOEM – 10,88 TL

Siyah ak grafiklere sahip bir dünyada gezip etraftaki objelerin, karakterlerin ve gizemli şeylerin fotoğrafını çektiğimiz, tatlı bir oyun. Kafayı rahatlatmak için teğe bir.

17) Stick it to The Man! – 3,10 TL

Kimse oynamadığı için üzüldüğüm oyunlardan biri daha. Psychonauts biçimi, uçuk karakterler deseniz var. Kahkaha attıran espriler deseniz var. özel gücünüzle çözdüğünüz bulmacalar deseniz o da var. fakat oynayan yok 🙂

18) Muhteşem Daryl Deluxe – 8 TL

Bu, bu, bu… çok acayip bir oyun bu. Muhtemelen birinci başta denetimlerinden nefret edeceksiniz. Klavyeyle oynamak biraz güç zira. lakin oyun gerçekten Fazla güzel. Tarihi şahıslar, romanlar, muhteşem güçler… Hepsinin acayip bir harmanı.

19) Urbek City Builder – 21 TL

SimCity sevenlerin bayılacağını düşündüğüm, kendine has mekanikleri olan, eğlenceli bir Belde kurma oyunu. Birinci Şahıs kamerasından sokakları da gezebiliyorsunuz.

20) Ocean’s Heart – 12,50 TL

Başka bir Legend of Zelda klonu daha. Bu sefer genç bir kızı yönetiyor ve kayıp babamızı bulmaya çalışıyoruz. SNES vakti Zelda’ları özlediyseniz bir bakabilirsiniz.

21) Demon Turf – 20 TL

2D karakterleri 3D ortamlarla buluşturan, oynanışı ve grafikleriyle öne çıkan, hoş bir platform-macera oyunu. Şeytan’a Baş tutup onu tahtından indirmeye karar veren iblis bir kızı yönetiyoruz.

22) Magister – 6,25 TL

Judge Dredd üzere tıpkı anda polis, Yargıç ve infazcı olan bir karakteri yönetiyoruz oyunda. lakin fantastik. Çözmemiz gereken bir cinayet var. İşin hoş yanı oyuna her başladığınızda katil de, ipuçları da, karakterler de değişiyor.

23) Littlewood – 12,50 TL

Animal Crossing ve Stardew Valley’nin karışımı. Tarlalar ekiyor, binalar dikiyor, yemekler yapıyor, kaynaklar topluyor ve herkesle Dost olmaya çalışıyoruz. Çeşidin sevenleri için güzel bir alternatif.

24) Little King’s Story – 7,50 TL

Overlord üzere, köylüleri kontrolümüze alıp Türlü işlere koştuğumuz ve her şeyi onlara yaptırdığımız, esprili bir strateji oyunu. Ses sorunu yaşarsanız ayarlardan post processing’i kapatın.

25) Merchant of the Skies – 16,50 TL

Uçan gemimizle uçan adalar ortasında mekik dokuyup ticaret yaptığımız, Ufak bir oyun. Uçan kaplumbağalar, dev havuçlar falan derken oldukça farklı karakterler görüyorsunuz.

26) Nexomon – 9,25 TL

Bir Tane de Pokemon severlere gelsin. tıp çeşit şirin canavarı yakalayıp eğittiğimiz, hoş grafiklere sahip, âlâ bir alternatif. Öyküsü biraz tırt fakat 🙂

27) Save Room – 23,10 TL

Resident Evil 4’ün envanter ekranında bulmaca çözdüğümüz, eğlenceli bir üretim. Her şeyi çantaya sığdırmaya çalışıyor, gerekirse yeşil ve Kırmızı otları birleştirip yer açıyoruz.

28) They Always Run – 18 TL

Çok az satmasına şaştığım Öbür bir oyun daha. Oyunda üç kollu bir Ödül avcısını yönetiyor ve galakside dolaşıp suçluları avlıyoruz. Biricik eksiği Aleni dünya olmaması. lakin kimi çizgisellik de güzeldir be.

29) Dungeon Of Naheulbeuk – 19,95 TL

Fantastik bir dünyada geçen, birbirinden şapşal karakterleri yönettiğimiz, Xcom şekli Dizi tabanlı savaşları olan komik, eğlenceli, zevzek bir oyun. ancak güç.

30) The Good Life – 30 TL

Deadly Premonition’ın imalcisi Swery’nin ellerinden çıkan, kediye ya da köpeğe dönüşebildiğimiz, açlık ve susuzluk mekanikleri bulunan ve kimsenin bilmediği bir gizem-fotoğrafçılık oyunu. Bu da son. Düzgün oyunlar 🙂

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir