Steam Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı, Rekor Tazeledi

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 08, 2023 Yorum Yok

Oyuncuların dijital mağazaya olan ilgisi aydan aya azalmadan devam ediyor. Bu bağlamda da Steam eş vakitli oyuncu sayısı, bu ay ile yeni bir rekora daha imza attı. Ayrıntılar haberimizde.

Oyun dalı ile sonlu düşünürsek, COVID-19 salgını hiç elbet ki biz oyunculara hayli yaradı diyebiliriz. Yapılan indirimler, dağıtılan fiyatsız oyunlar ve birçok oyun için de sonlu müddetli oynama fırsatı ile keyifli vakitler geçirmiştik. Bu durumun elbette bilhassa Steam mağazasına da Geri dönüşü Kıymetli olmuş ve bilhassa 2020 ve 2021 yılları içerisinde birçok Sefer eş vakitli oyuncu rekorları kırılmıştı.

Bu yıl, bu rekorlar kırılmaya devam ediliyor elbette. örneğin nihayet olarak geçtiğimiz ayın bu vakitlerinde otuz milyon eşiği geride bırakılmıştı. Hafta sonunda bu rekor bir Kez daha güncellendi.

Steam Eş Vakitli Oyuncu Sayısı Yeni Haliyle Kaça Ulaştı?

SteamDB sayfasına yansıyan yeni dataya nazaran, geride bıraktığımız yirmi dört saatlik vakitte yaşanan yoğunluk sonucunda, yeni eş vakitli oyuncu sayısı 31.379.760 oldu. Bu sayı, biz bu haberi yazarken 30.567.527 görünüyordu.

Bu yeni rekor, Valve mağazasının ne kadar başarılı bir çizgide ilerlediğinin net bir göstergesi oldu. Elbette Aka yayıncıların Geri dönüşlerinin de tesiri olduğunu görmezden gelinemez bir gerçek olarak karşımıza duruyor. örneğin nihayet olarak Activision Blizzard, yıllardan sonra Çağdaş Warfare 2 ile tanınan mağazaya dönmüştü. Yayıncı tarafından yapılan Twitter paylaşımı ile Warzone 2.0 oyununun da daha bir hafta dolmadan yirmi beş milyon oyuncuya ulaştığı haberini sizlere ulaştırmıştık.

Son yirmi dört saat içerisindeki anlık oyuncu sayısı bakımından birinci on oyunun sıralaması ise şöyle;

  1. Counter-Strike: Küresel Offensive
  2. Dota 2
  3. PUBG: BATTLEGROUNDS
  4. Call of Duty: Çağdaş Warfare II | Warzone 2.0
  5. Apex Legends
  6. Lost Ark
  7. Grand Theft Auto V
  8. Wallpaper Engine
  9. NARAKA: BLADEPOINT
  10. Team Fortress 2

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir