SEGA Angry Birds Geliştiricisini Satın Alıyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 22, 2023 Yorum Yok

Yaptığı resmi İlan ile SEGA Angry Birds geliştiricisini satın aldığına resmiyet kazandırdı. Bu Yıl içerisinde tamamlanması beklenen satın alım için ödenen ölçü, argümana nazaran düşük. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Company of Heroes 3 Console Edition Mayıs’ta Geliyor


Geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal sitesinde yayınlanan bir haber ile SEGA şirketinin Angry Birds geliştiricisini satın alacağı argüman edilmişti. Gözden çıkarılan ölçü dolar iken, rastgele bir Olumsuz durumun yaşanmaması durumunda ise muahedenin birkaç gün içerisinde tamamlanabileceği de söyleniyordu.

SEGA Angry Birds Geliştiricisini Satın Alacak

Bugün yaşanan resmi gelişmeye bakılırsa da SEGA, Rovio Entertainment stüdyosunu satın almaya hazırlandığına resmiyet kazandırdı. Ne Mevcut ki ödenecek olan ölçü, argümanın tersine 706 milyon Euro olarak açıklandı.

Japonya menşeli şirketin söylediğine nazaran, muahedenin 2024 finansal yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması bekleniyor. Yani rastgele bir aksilik yaşanmaz ise, bu yılın Eylül ayı içerisinde Angry Bird geliştiricisi SEGA bünyesine katılmış olacak. Aksilik yaşanmazsa diyoruz; zira, daha evvelden İsrailli taşınabilir oyun geliştiricisi de satın alım için düğmeye basmıştı. Lakin görüşmelerin bilinmeyen sebepten yahut sebeplerden Dolayı muahedeye varılamamıştı.

SEGA lideri ve Üst Yöneticisi Haruki Satomi, taşınabilir oyun pazarının süratli bir formda büyüyen global oyun pazarında Değerli bir yere sahip olduğunu ve şirket olarak bu alandaki uzun vadeli maksadının de genişlemesini hızlandırmak olduğunu lisana getirdi. Dünyanın dört bir yanında hayranı olan Angry Birds oyununun geliştiricisi olup, birçok yetenekli çalışanı bünyesinde bulunduran Rovio Entertainment stüdyosunun satın alımını duyurabildiği için kendisini şanslı saydığını da kelamlarına ekledi.

Bildiğiniz üzere Angry Birds, çıkışı devirde hayli sükse yaratmıştı. Yakaladığı başarıyı ve gördüğü ilgiyi uzun müddet devam ettiren oyun, bir milyardan Çok indirmeye ulaşan birinci taşınabilir oyunu olma özelliğini de taşıyor. Sonraki periyotta iki ak perde uyarlamasını da gördüğümüz Angry Birds, devam oyunlarında tıpkı başarıyı yakalayamamıştı.

Son olarak, SEGA şirketinin Rovio Entertainment stüdyosunu satın almayı istemesinin ardındaki gerekçeyi global oyun pazarındaki pozisyonunu güçlendirme olarak açıkladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir