Satıştan Kalkan MGS Oyunları Mağazalara Geri Dönecek

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 28, 2022 Yorum Yok

Geçtiğimiz sene satıştan kalkan MGS oyunları, dijital mağazalara geri dönüş yapacak. Otuz beşinci yılını kutlayacak olan seri için Konami tarafından yapılan yeni paylaşım, büyük sevinç yarattı. Bununla birlikte, oyunların PlayStation Plus kataloğuna eklenip eklenmeyeceği ise merak konusu. Ayrıntılar haberimizde.

Metal Gear, Hideo Kojima tarafından oyun dünyasına kazandırılan en kıymetli markalardan bir tanesi. Birinci oyunu 1987 yılında MSX konut bilgisayarları için çıkmıştı. Haberimize bahis olan Metal Gear Solid ise 1998 yılında PlayStation konsolu için satışa sunulmuş ve iki yıl sonrasında da PC platformuna uyarlanmıştı.

Kısa vakitte epeyce büyük bir muvaffakiyet elde etmiş olan Metal Gear Solid, daha sonradan birçok farklı oyunu ile sayısız platformda uzunluk göstermişti. Ne var ki 2015 yılında Hideo Kojima ile Konami ortasında yaşanan hasımlık sonrasında, yeni oyunlar görüp göremeyeceğimiz belirsizliğini koruyor.

Satıştan Kalkan MGS Oyunları Oyuncularla Tekrar Buluşacak

Son olarak Metal Gear Survive ile karşımıza çıkmış olan seri ile ilgili olarak 2021 yılının Kasım ayında yaşanan kıymetli bir gelişme ile on iki kadar Metal Gear Solid oyunu dijital PlayStation, Xbox, Nintendo ve başka mağazalardan kaldırılmıştı. Bunun münasebeti olarak, kullanılan tarihi arşiv imajları için lisans yenilemesinin gerektiği gösterilmişti. Görünüşe nazaran kaldırılan oyunlar için geri dönüş yolu göründü.

Metal Gear Twitter hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Konami, serinin otuz beşinci yılını kutladı. Tıpkı paylaşımda, “Satışları süreksiz olarak askıya alınan üretimlerin yine satışa sunulması için hazırlık yapıyoruz.” telaffuzuna de yer verilmiş.

Geri dönüş yapması beklenen tüm oyunların listesi şöyle;

 • Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty HD Edition (PlayStation 3)
 • Metal Gear Solid 3 Snake Eater HD Edition (PlayStation 3)
 • Metal Gear Solid HD Edition (PlayStation 3)
 • Metal Gear Solid 2 Sons of Liberty HD Edition (PlayStation Vita)
 • Metal Gear Solid HD Collection (PlayStation Vita)
 • Metal Gear Solid HD Collection (PlayStation Now)
 • Metal Gear Solid HD Edition: 2 & 3 (Xbox 360)
 • Metal Gear Solid Snake Eater 3D (Nintendo 3DS)
 • Metal Gear Solid 2 Substance (GOG)
 • Metal Gear Solid 2 HD (SHIELD TV)
 • Metal Gear Solid 3 HD (SHIELD TV)

Öte yandan, lisans sıkıntısının çözülmesinin akabinde listede yer alan oyunların PlayStation Plus servisinin klasik oyunlar kataloğuna eklenip eklenmeyeceği şimdiden merak edilmeye başlandı. Bakalım bu noktada Konami firmasından nasıl bir atak gelecek?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir