Resident Evil 4 Remake Oynanışta Değişiklikler Sunacak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 01, 2023 Yorum Yok

Game Informer tarafından Capcom geliştiricileri ile yapılan yeni röportaj sırasında ortaya çıkan bilgilere nazaran, Resident Evil 4 Remake oynanışta değişiklikler ile oyuncuların karşısına çıkacak. Hatta bu sayede, Ashley Graham’ı kurtarmak için alternatif bir seçenek de sunulacak. Ayrıntılar haberimizde.

2020 yılında söylenti olarak gündeme gelen Resident Evil 4 Remake, geçtiğimiz Yıl içerisinde resmi olarak duyurulmuştu. Yayınlanan birkaç fragman ve kısa oynanış kesitleri haricinde, tanıtımlar açısından Capcom birazcık geride duruyor. Fakat bu yılın başında yapılan İzah ile geliştirilme sürecinin tamamlanmaya yakın olduğu belirtilmişti. Haliyle yeni bilgi bombardımanının yakın olduğu kestirim ediliyor.

Resident Evil 4 Remake Oynanışta Değişiklikler ile Geliyor

Yeniden imal ile ilgili olarak Vakit içerisinde pek Fazla bilgiyi sizinle paylaşmıştık. Özgün oyunun özüne sadık kalınacak iken, daha ürkütücü bir havada geçecek formda tasarlanıyor. Görselliğin ve oynanışın Çağdaş hale getirilmesinin yanı sıra, Ganado modellemeleri parazitin yol açtığı çılgınlığı daha uygun yansıtabilmesi için yenilenecek ve ayrıyeten baş düşmanımızın adası da senaryodaki mevcudiyetini koruyacak.

Yakın bir Vakit Evvel ise Game Informer tarafından geliştiriciler ile bir röportaj gerçekleştirildi. Bu röportaj sırasında ortaya çıkan yeni bilgilere nazaran, Özgün oyundakilere ek olarak yeni düşmanlar ile karşılaşacakmışız. Yeni Yan vazifeler ve silahlara ek olarak, apansız Çok bıçak taşıyabilmek de Muhtemel olacakmış. Arbalet ise oyundan çıkartılmış.

Dikkat çeken bir diğer yenilik ise ekranda çıkan tuşlara bastığımız QTE sisteminin bu oyunda çıkartılmış olması. Sinematik sahneleri gerimize yaslanıp izleme keyfini sekteye uğratıyor olsa da, örneğin Jack Krauser ile yaptığımız efsanevi bıçak kapışmasının heyecanını da katbekat arttırıyordu. Resident Evil 6 sonrasında veda edilen bu sistem, Resident Evil 4 Remake sırasında da karşımıza çıkmayacak.

Game Informer oyunu birkaç saat kadar oynamış ve Resident Evil 2 Remake ve Resident Evil 3 Remake ile karşılaştırıldığına özüne Fazla daha sadık kalınmış bir yine imal olduğu söyleniyor. Kimi sahneler ise teğe bir birebirmiş.

Son olarak, bildiğiniz yahut bilmediğiniz üzere, oyundaki anne emelimiz Birleşik Devletler liderinin kızını sağ salim konuta döndürmek. Ne Mevcut ki Fazla dikkatli olmadığımız vakit, etraftaki düşmanlar Ashley Graham’i kaptıkları üzere kaçırmaya başlıyorlar. Bize düşen ise, her şeyi bırakıp öncelikle kızı kurtarmak. Bu noktada, uzaktan ateş ederek düşmanın Ashley’yi düşürmesini Mümkün kılabiliyorsunuz. Resident Evil 4 Remake oyununda ise ekstradan düşmanın boynuna bıçağı saplayabilme imkanı da eklenmiş. Tahminen öldürmüyor, ancak duruma nazaran bir mermi de olsa tasarruf yapabilmek açısından düzgün düşünülmüş bir şey olduğunu söyleyebiliriz.

PC (Steam), PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliştirilmekte olan Resident Evil 4 Remake, 24 Mart 2023 tarihinde satışa sunulacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir