Quake’in RTX Modunu Denemeyi Unutmayın

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 08, 2023 Yorum Yok

Quake’in RTX modu yayınlandı. Şayet evvelki DOOM ve Half-Life tecrübelerinden mutlu kalmışsanız, bunu da denemenizi kıymetle tavsiye ediyoruz. Ayrıntılar haberimizde.

FPS cinsinin Değerli temsilcilerinden olan Quake için RTX modu, Sultim Tsyrendashiev tarafından geliştirildi. Kendisi daha evvelden DOOM ve Half-Life için de misal modlar hazırlamıştı. Görünüşe nazaran bu klasik oyunun da yalnız kalmış olmasını istememiş olacak ki, kolları sıvamıştı.

Quake’in RTX Modu Yayınlandı

Yayınlandığında, nihayet derece Olumlu Geri dönüşler Meydan ilgili modun dileyen herkes tarafından buradan indirebilmesi ve denenebilmesi Mümkün oluyor.

vkQuake çalışmaları kapsamında hazırlanmış olan mod, Özgün oyuna epey sağlam bir makyaj yapıyor diyebiliriz. O denli ki görsellik ve ışıklandırma manasında arşa çıkılan Quake 1: Ray Traced, tam manasıyla yeni bir oyun üzere hissettiriyor.

Eğer halihazırda Steam mağazasından oyunu almışsanız, 1.0.1 versiyonu indirmeye hazır. Sayfada, hem 1996 yılında çıkmış hem de 2021 yılında yine yayınlanmış versiyonu için başka ayrı adımlar hazırlanmış. Haliyle, sizdeki hangi versiyonu ise ona Müsait adımları takip etmeniz gerekiyor.

Söz konusu ışın izleme modu olduğu için, haliyle en aşağı RTX 2060 ekran kartınızın olması lazım. DLSS 2.0 dayanağından de faydalanılan mod için yayınlanmış olan çıkış fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sizin de gördüğünüz üzere, Quake 1: Ray Traced ile özgününde karanlık ve kasvetli bir atmosfer sunan oyuna görsellik ve ışıklandırma manasında tıp atlatılması ile canlı hale geldiğini görebiliyoruz. Bu da oldukça Değişik bir durum. Siz ne dersiniz?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir