PS Plus Essential Ocak 2023 Oyunları Hangileri Olacak?

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz aylarda olduğu üzere PS Plus Essential Ocak 2023 oyunları da resmi İlan öncesinde sızdırıldılar. Artık bizler için olağan bir durum haline gelen bu gelişmeye, Yine billbil-kun imzasını attı. Pekala yeni yılı hangi oyunlar ile karşılayacağız? Ayrıntılar haberimizde.

Önümüzdeki ayın PS Plus Essential oyunlarının resmi olarak önümüzdeki Çarşamba günü duyurulmasını bekliyoruz. Muhtemelen Sony Interactive Entertainment da birebir günü bekliyor, ancak billbil-kun Yeniden erken davrandı ve yılın birinci Temel plan kapsamında dağıtılacak oyunlarını ortaya döktü. Buna nazaran, Axiom Verge 2, Fallout 76 ve Star Wars Jedi: Fallen Order, fiyatlı abonelik servisi kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan oyunlar olacaklar.

PS Plus Essential Ocak 2023 Oyunları Sızdı

  • Star Wars Jedi: Fallen Order (PS5, PS4)
  • Axiom Verge 2 (PS5, PS4)
  • Fallout 76 (PS4)

3 Ocak 2023 Salı günü prestijiyle indirmeye açılacak bu oyunlardan Fallout 76, halihazırda PlayStation Plus Extra aboneleri için erişime açık. Haliyle bunun bir nevi Essential abonelerinin de erişimine açılış olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki ay verilecek olan oyunlarının ayrıntıları için aşağıya bakabilirsiniz.

  • Star Wars Jedi: Fallen Order (PS5, PS4)

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith sinemasındaki olayların kısa bir mühlet sonrasının gösterildiği oyunun konusuna nazaran, Jedi kümesinin Galaktik Cumhuriyet için hainler olarak damga yemesi ile İmparator Palpatine tarafından Order 66 ismi altında Jedi avı başlatılıyor. Bu da görülen her Jedi’ın sorgusuz sualsiz öldürülmesi manasına geliyor. Bir Jedi Padawan olan Cal Kestis rolünde olduğumuz Star Wars Jedi: Fallen Order oyununda, hem geçmişimiz ile ilgili modülleri bir ortaya getirmeye, hem de Jedi Order’ı yine kurma vazifesindeki eğitimimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Natürel ki bir yandan da peşimizde olan imparatorluk ve imparatorluğun yandaşlarından yakamızı kurtarmak durumundayız.

  • Axiom Verge 2 (PS5, PS4)

İki boyutlu Metroidvania cinsindeki aksiyonu olan Axiom Verge 2, Axiom Verge için bir devam niteliği taşısa da, yeni karakterler, yeni yetenekler, yeni düşmanlar ve yeni bir dünya ile külliyen yeni bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

  • Fallout 76 (PS4)

Serinin birinci MMO çeşidi oyunu olma gururuna nail olmuş Fallout 76, Aka savaşın yirmi beş Yıl sonrasında geçiyor. Vault 76’nın açılması ile hayatta kalmayı başaranlar, Appalachia haritası üzerinde seyahat ederek toplumu yine oluşturmaya çalışıyorlar.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir