PlayStation Discord Entegrasyonu, PS5 7.00 Güncellemesiyle Geliyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 15, 2023 Yorum Yok

Uzun müddetli bekleyişin akabinde, PlayStation Discord entegrasyonu için Vakit yaklaşıyor. Direkt Sony Interactive Entertainment tarafından bir İlan yapılmamış olsa da, ortaya attığı savların ve sızdırdığı bilgilerin Fazla Aka oranda hakikat çıkması ile prestij kazanan Tom Henderson tarafından yapılan İzah muştuyu evvelden verdi. Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere PlayStation Discord entegrasyonu uzun vakittir beklenen bir takviye olma özelliğini koruyor. Her ne kadar PlayStation Network hesabınız ile Discord hesabınızı birbirine bağlayabiliyor olsanız da, şimdilik yalnızca durumunuz ve hangi oyunu oynadığınız görülebiliyor. Lakin tam entegrasyonun sağlanması için önümüzde Çok bir Vakit da kalmadı.

PlayStation Discord Entegrasyonu Ne Vakit Geliyor?

Insider Gaming sitesi üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan Tom Henderson, 8 Mart 2023 tarihinde kullanıcılara sunulması beklenen 7.00 versiyonlu PlayStation 5 yazılımı güncellemesi ile Discord entegrasyonu ve bulut tabanlı oyun yayını yapabilme imkanı sunulacak. Bu vesileyle, arkadaşlarınız ile tanınan uygulama üzerinden bağlantı kurabilecek ve oyun oynayabilmeniz Mümkün olacak.

Öte yandan, bulut tabanlı oyun hizmeti de PlayStation Plus Premium / Deluxe planı için geçerli olacak. Her ne kadar Deluxe bizim ülkemizde de bulunuyor olsa da, bulut takviyesi olmadığı için, bahsi geçen özellikten şimdilik faydalanabilmemiz Muhtemel olmayacak.

2021 yılında Discord ile Microsoft ortasında bir satın alım muahedesi Laf konusu olmuş, ancak sonrasında vazgeçilmişti. Bizler her ne kadar birebir yılın Mayıs ayında Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan duyuruya bağlı olarak PlayStation konsolları üzerinde sesli bağlantı imkanı beklemiş olsak da, geçtiğimiz yılın Temmuz ayında yapılan bir diğer İlan ile birinci atılım öncelikli olarak Xbox Insider kullanıcılarına sunulması ile Microsoft tarafından gelmişti. Artık ise PlayStation konsolları için de entegrasyon vakti yaklaşıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir