PlayStation Access Controller Hakkında Yeni Detaylar

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 18, 2023 Yorum Yok

Sony Interactive Entertainment tarafından yapılan yeni paylaşım ile PlayStation Access Controller hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Ayrıyeten yeni bir de fragman yayınlandı.


İlginizi Çekebilir: PS Plus’tan Ayrılacak Oyunlar Listelendi


Oyunlarda erişilebilirlik, nihayet derece Değerli bir husus ve önde gelen şirketler tarafından hem oyun içi hem de donanım olmak üzere pek Fazla atılımlarda bulunulduğuna tanıklık etmiştik. CES 2023 sırasında duyurulmuş olan Project Leonardo da bunlardan bir tanesi olacak.

Sony tarafından duyurulmuş olan PlayStation 5 denetimci kitiyle, Türlü pürüzleri olan oyuncular için oyunları daha da erişilebilir hale getirilmesi hedefleniyor. AbleGamers, SpecialEffect ve Stack Up üzere Değerli tertipler ve erişilebilirlik uzmanları ile ortak çalışma yürütülerek geliştirilmekte olup, hem bağımsız, hem Öbür bir Project Leonardo hem de DualSense ve üçüncü parti aksesuarlar ile bir ortada kullanılabilecek. Ayrıyeten üçünü birleştirerek hem daha Çok erişilebilir seçeneği hem de öteki oyuncular ile Birlikte oynayabilmenin Muhtemel olabileceği de söylenmişti.

PlayStation Access Controller Engelli Oyuncular Eşsiz Bir Tecrübe Sunacak

Bugün Us PlayStation Blog üzerinden yapılan yeni paylaşım ile aygıtın Access Controller olarak anılacağı aşikâr oldu. Denetimcinin yastık, düz, eli Ufak olan oyuncular için çıkıntılı ve kavisli olmak üzere Çeşitli düğme kapaklarının olacağı ve düğmeler için ilgili girişi göstermesi için kapaklar için değiştirilebilir etiketlerin olacağı da söylenmiş.

Access Controller düz yüzeylerde sağlıklı bir kullanım sunacak olup, AMPS ayaklık yahut üç ayaklı sehpa ile sabit durması sağlanacak. Bununla Bir arada üç Çehre altmış derece döndürülebilecek ve analog çubuğun denetimci ile aralığı ayarlanabilecek iken, dört adet üç buçuk milimetrelik dört AUX girişi bulunacak ve Özel tuşlar, analog çubuklar, sana denetimci olarak DualSense Edge ve dahası da desteklenecek.

Sony Interactive Entertainment, kullanıcı arayüzünün tuş nizamından Denetim profillerine, tuşları kapatıp açmadan girişleri farklı yahut birebir tuşlara atamaya kadar Çeşitli özelleştirme seçenekleri sunacak. Ayrıyeten Toggle modu, otomatik işlevleri da kullanıma sunmayı sağlayacak. örneğin R2 tuşuna basılı tutmadan Gran Turismo 7 oyununda otomobilin gaz pedalına basabilmek üzere. Belli işlevleri da aktifleşmeye ayarlayabilmek Muhtemel olacak. Depar atmak için L3 tuşuna basılı tutmak yerine bir kere basmak üzere.

Paylaşıma ek olarak Access Controller için yayınlanan yeni fragmana aşağıdan göz atmayı unutmayın.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir