PlayStation 5 Satışları, Son Hızla Artmaya Devam Ediyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 29, 2023 Yorum Yok

PlayStation 5, 2020 yılının Kasım ayı içerisinde iki model ile satışa sunulmuştu. Sonrasında da yarı iletken tedariki kaynaklı çip sorunu da baş göstermişti. Gerçi bu yalnızca oyun kesimini değil, öbür pek Fazla bölümü de vurmuştu. Sony açısından bakacak olursak, bu yılın başlarına kadar süren PlayStation 5 tedariki Problem ile boğuşulmuştu. Konsolun yapısını baştan aşağı değiştirmenin dahi gündeme geldiğini duymuştuk. Ne Mevcut ki Ocak ayının başlarında yayınlanan yeni fragman ile var sorunun aşıldığı ve konsola erişimin kolaylaştığı müjdelenmişti. Ortadan geçen aylarda ise daha Fazla kullanıcıya erişmeye başlama ile PlayStation 5 satışları da Değerli bir sıçrayışa sahne oldu.

Toplam PlayStation 5 Satışları Ne Kadar Oldu?

Japon teknoloji devi tarafından finansal sonuçlar kapsamında açıklanan sayılara nazaran, 31 Mart 2023 Cuma günü sona eren nihayet çeyrekte 6.3 milyon PlayStation 5 satışı gerçekleştirilmiş. Geçtiğimiz yılın tıpkı çeyreğinde bu sayı 4.3 iken, toplam satışlar ise 38.4 milyonu bulmuş durumda.

Konsol satış sayısının dışında PlayStation Plus abone sayısı 47.4 milyon olarak açıklandı. Bu sayı, geçtiğimiz yılın birebir devri ile birebir iken aylık faal PlayStation Network kullanıcısı ise 31 Mart 2023 tarihi prestijiyle 108 milyon. 31 Mart 2022 tarihi prestijiyle sona eren bir  Yıl evvelki çeyrekte, bu sayı 106 milyonmuş. Yani ortada iki milyonluk bir farkın olduğunu görebiliyoruz.

Son olarak, geride bıraktığımız nihayet çeyrekteki Yekün PlayStation 4 ve 5 yazılım satışı 68 milyon. Bu sayı, 2022 yılındaki tıpkı çeyreğe nazaran 2.5 milyon daha düşükte kalmış. Bu satışların 9.5 milyon kadarı birinci partiymiş ve bunun bir evvelki yılın tıpkı periyodundan 5 milyon geride olduğu belirtiliyor. Yazılım satışlarının % 70 kadarı ise tam sürüm oyunmuş ve Yine bir evvelki yılın tıpkı periyodunun % 1 gerisinde kalmış.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir