PlayStation 5 7.00 Güncellemesi Yayınlandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 08, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz ayın başlarında beta versiyonu yayınlanan PlayStation 5 7.00 güncellemesi, kesin versiyonuna ulaştıktan sonra, bugün dünya genelinde yayınlandı. Pek Fazla yeni özelliği barındıran güncellemenin ayrıntıları haberimizde.

PlayStation 5 7.00 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Yeni anne güncellemenin öne çıkan özelliği, elbette Discord entegrasyonu oluyor. Tanınan uygulamayı kullanabilmek için, PSN (PlayStation Network) hesabınız ile Discord hesabınızı konsolunuz, PlayStation sayfası yahut tercihen bilgisayarınızdaki yahut taşınabilir cihazınızdaki Discord uygulaması üzerinden ilişkilendirmeniz gerekiyor. Sonrasında ise Yine bilgisayarınızdaki yahut taşınabilir cihazınızdaki uygulama üzerinden PlayStation 5 konsolunuzdaki sohbete katılabildiğiniz üzere, çevrimiçi arkadaşlarınızı ve ne oynadıklarını görebileceksiniz. Şayet hesap ilişkilendirme sürecini evvelden yapmışsanız, yine yapmanız gerekecek.

Discord dayanağı dışında, toplumsal özelliklere ekran paylaşımı için yeni bir metot de eklendi. O denli ki, direkt arkadaşınızın profilinden  ekran paylaşımı başlatabilmemiz Mümkün olacak.

Yeni güncelleme ile gelen özellikler ortasında, Parti Sohbetleri kısmındaki kartta iştirakte bulunabileceğiniz oyun yahut oyunlar ile ilgili bir simgenin gösterilmesi, Game Hub kısmından arkadaşlarınız ile ortak oyunlarınızı, kimin o anda çevrimiçi olduğunu ve oyunu oynadığını görebilecek olmak, ekran imajlarınızı ve görüntülerinizi elle PlayStation uygulamasına aktarabilmek, kütüphanenizdeki oyun listelerine ekleme yapar iken oyunlarınızı basitçe bulabilmek için platformlara nazaran sınıflandırma yapmak ve filtrelemek, 1440p için Değişken Yenileme Suratı (VRR) takviyesi, PS4 kayıtlarına PS5 üzerinden erişim ve Lokal Wi-Fi ağı yahut LAN kablosu iki PlayStation 5 konsolu ortasında bilgi (oyun, kayıt belgesi, kullanıcı profili, ayarlar, ekran imajı ve video) transfer etmek üzere özellikler de yeni güncelleme ile kullanıcılara sunuluyor.

7.00 güncellemesi ile çok Oyunculu Seans Tercihleri için oyun Amade ayarları oluşturabilmek de Muhtemel olacak. Bunun için Ayarlar > Kayıtlı Bilgi ve Oyun / Uygulama Ayarları > Oyun Amade Ayarları > Çevrimiçi çok Oyunculu Seanslar yolunu takip ettikten sonra, tercihlerde Kim Katılabilir ve Kim Davet Edebilir olmak üzere iki farklı seçenek bizi bekleyecek.

Son olarak, ekran okuma iyileştirmeleri ve DualSense için kablosu güncelleme yapabilme imkanı da yeni güncellemenin dikkat çeken özellikleri ortasında yer alıyor iken, şimdilik yalnızca Birleşik Devletler ve Birleşik Krallık ülkelerinde ve ön-izleme etabındaki sesli komut ile oyun kaydı başlatma özelliği de 7.00 güncellemesi ile oyunculara sunuluyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir