NVIDIA CES 2023 Sırasında Yeni Duyurulara İmza Attı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 10, 2023 Yorum Yok

Ünlü ekran kartı üreticisi NVIDIA CES 2023 sırasında Kıymetli duyurulara imza attı. Haberimizin içeriğinden, dizüstü bilgisayar için NVIDIA Ada mimarisi ve RTX 40 serisi ekran kartları ve masaüstü bilgisayarlar için de RTX 4070 Ti ve içerik üreticiler için yeni güncellemelere ek olarak, DLSS 2.0 ve DLSS 3.0 takviyesi kazanan yeni oyun duyurularına da göz atabilirsiniz.

NVIDIA CES 2023 Sırasında Neler Duyurdu?

CES 2023 etkinliğinde NVIDIA, oyun severler ve içerik üreticileri için dikkat çeken gelişmeleri duyurdu.

NVIDIA tarafından yapılan duyurular dizüstü bilgisayarlar için Özellikle 90 Sınıf GPU’larda birinci defa olmak üzere GeForce RTX 40 Serisi’ni, masaüstü bilgisayarlar için GeForce RTX 4070 Ti GPU’larını, GeForce NOW için GeForce RTX 4080 Ultimate yükseltmesini ve DLSS 3 ve ışın izleme teknolojileriyle desteklenen yeni oyunları içeriyor.

NVIDIA Ada Lovelace, Oyuncular ve İçerik Üreticiler için Güç Verimliliğinde Limitleri zorluyor, 170’in üzerinde Dizüstü Bilgisayar Dizaynını Güçlendiriyor

NVIDIA, CES etkinliğinde yeni GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayarlarını duyurdu. NVIDIA’nın performans ve Güç verimliliğinde şimdiye kadarki en Aka jenerasyon güzelleştirmesini sunan GeForce RTX 40 Serisi GPU’lar, bütün Aka üreticilerin 170’ten Çok dizüstü bilgisayarlarında yer alacak. RTX 40 Serisi GPU’lar Ada Lovelace GPU mimarisi tarafından desteklenerek şirketin ultra verimli performans sunan GPU’larından biri oluyor.

Yeni GeForce RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayarlar, evvelki jenerasyona nazaran 3 kata kadar daha Çok Sıkıntı tasarrufu sunuyor ve Ada mimarisini, NVIDIA DLSS 3’ü ve beşinci jenerasyon Max-Q teknolojilerini birinci Defa dizüstü bilgisayarlara getiriyor. RTX 40 Serisi dizüstü bilgisayarlar, oyuncular için Cyberpunk 2077 üzere AAA oyunlarında 4 kata kadar performans sunuyor ve üreticiler için, Omniverse ve Blender üzere önde gelen NVIDIA Studio Özel uygulamaları için Aka oranda hızlandırma sunuyor.

Dizüstü bilgisayarlar için yeni GPU serisi, GeForce RTX 4080, 4070, 4060 ve 4050 GPU’larını içeriyor ve dizüstü bilgisayarlara birinci Sefer bir RTX 4090 GPU da iç oluyor.

Ada mimarisi sayesinde, dünyanın en süratli yeni dizüstü bilgisayar sınıfı kullanıcıların beğenisine sunuluyor. GeForce RTX 4080 ve 4090 GPU’lar tarafından desteklenen RTX 40 Serisi en yüksek performansı sunan dizüstü bilgisayarlar 8 Şubat’tan itibaren satışa sunulmuş olacak.

Yeni RTX 4070, 4060 ve 4050 dizüstü bilgisayarlar, GPU gücünün üçte biri kadar bir güçle evvelki kuşağın en üst segment modelinden daha süratli performans sunuyor. RTX 4050/60/70 dizüstü bilgisayar modelleri 22 Şubat’tan itibaren satışa sunuluyor.

Yeni NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti GPU, NVIDIA Ada mimarisinin gücünü ve verimliliğini kullanıcılara sunuyor

Yeni GeForce RTX 4070 Ti GPU, NVIDIA Ada Lovelace mimari yenilikleri ve NVIDIA DLSS 3 sayesinde yarı yarıya bir Güç tasarrufuyla GeForce RTX 3090 Ti’dan 3 kat daha süratli performans sunuyor. GeForce RTX 4070 Ti, Müsait fiyatlarla yaygın olarak bulunan yüksek yenileme süratli 1440p monitörlerden ve çift AV1 kodlayıcı ile sürece müddetlerini kısaltan görüntü düzenleyicilerden en üst seviyede faydalanmak isteyen PC oyuncuları için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

GeForce GTX 1080 Ti yahut GeForce RTX 2080’e sahip kullanıcılar için GeForce RTX 4070 Ti muazzam bir uygunlaştırmayı sunuyor. DLSS 3 teknolojisiyle birleştirilen GeForce RTX 4070 Ti, efsanevi GeForce GTX 1080 Ti’ye nazaran 12 kat daha yüksek performans sunuyor.

NVIDIA ortaklarının Özel kartları 5 Ocak 2023’te satışa sunulacak.

DLSS Momentum Devam Ediyor: DLSS 3, 50 oyun ve uygulamayı destekleyecek

NVIDIA’nın Yapay zeka takviyeli DLSS teknolojisi harika çözünürlük teknolojileri için standardı belirlemeye devam ediyor. NVIDIA DLSS, harika manzara kalitesini korurken saniyedeki kare suratını artırmak için Yapay zeka ve GeForce RTX Tensor Çekirdeklerini kullanıyor. Ekim ayında piyasaya sürülen DLSS 3, DLSS performansının var renderlara nazaran 4 katına çıkmasını sağlayan yeni Frame Generation teknolojisini ekliyor.

DLSS 3, 17 oyunda var ve yakında 33 oyun ve uygulamaya daha geliyor. DLSS teknolojisi 250’den Çok oyunu ve yaratıcı uygulama destekliyor. GeForce RTX kullanıcıları artık piyasaya sürülen 250’den Çok oyun ve yaratıcı uygulamada DLSS’in Yapay zeka dayanaklı performans artışlarını etkinleştirebiliyor.

CES 2023’te duyurulan yeni DLSS oyunları ise şunlar:

DLSS 3

 • Marvel’s Midnight Sun (Ocak ayında DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • The Day Before (Bu yılın ilerleyen günlerinde ışın izleme ve DLSS 3 ile gelecek)
 • Throne and Liberty (DLSS 3 ile piyasaya sürülüyor)
 • Witchfire (DLSS 3 ile bu Yıl piyasaya sürülecek)
 • Atomic Heart (21 Şubat’ta DLSS 3 ile piyasaya sürülecek
 • Warhaven (yakında DLSS 3 ile çıkıyor)
 • Dakar Desert Rally (Ocak’ta DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • The Cycle: Frontier (Ocak’ta DLSS güncellemesini alacak)
 • Conqueror’s Blade (Ocak’ta DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • Tower of Fantasy (Nisan’da DLSS 3 güncellemesini alacak)
 • ILL Space (Işın izleme ve DLSS 3 ile bu Yıl erken erişimle piyasaya sürülüyor)

DLSS 2

 • Dead Space (27 Ocak’ta piyasaya sürülecek)
 • Judgment (Erişime açık)
 • Lost Judgment (Erişime açık)

NVIDIA Studio’daki Yenilikler

3D eserler ile yaratıcı bir ihtilale geçiliyor. NVIDIA Studio, sanatkarları ve dünya genelindeki 110 milyon amatör ve profesyonel PC içerik üreticisini her daim destekliyor. Yeni 40 Serisi NVIDIA Studio dizüstü bilgisayarlar ve GeForce RTX 4070 Ti grafik kartları, 110’dan Çok tanınan (ve grafiksel olarak zorlayıcı) uygulamayı RTX ile hızlandırırken, Vakit kazandıran Yapay zeka araçlarına da Sıkıntı vererek Amel süreçlerini destekliyor.

NVIDIA, Omniverse, Canvas, Broadcast, RTX Remix Studio uygulamalarına ait gelişmeleri nizamlı olarak içerik üreticileriyle paylaşıyor.

 • 3D sanatkarlar ve binlerce yeni, fiyatsız Universal Scene Description (USD) varlığı için deneysel üretken Yapay zeka araçlarının yeni bir paketi olan Blender geliştirmeleri ile Omniverse genişliyor.
 • Omniverse üzerine inşa edilen NVIDIA RTX Remix yakında erken erişim için Müsait hale geliyor. Fiyatsız modifiye platformu, tam ışın izleme, gelişmiş gereçler, DLSS 3 ve NVIDIA Reflex ile klasik oyunlar için modları süratli bir biçimde oluşturmak ve paylaşmak için Müsait araçlar sağlıyor.
 • Broadcast, göz teması ve taslak çizimleri de iç olmak üzere yeni özellikler ekliyor. Ayrıyeten tanınan sanal arka plan özelliği için iyileştirmeler, daha Çok stabilite için süreksiz bilgiler ekliyor.
 • Canvas’ta, üç boyutlu uygulamalarda ortam haritaları olarak kullanılabilecek 360 derecelik imajlar tanıtılacak.

Son olarak, piksellenmeyi engelleyip, görüntü çözünürlüğünü artırarak görüntü akışının kalitesini güzelleştirmek için Yapay zeka kullanan bir özellik olan RTX Muhteşem Resolution da geliyor. Görüntü Harika Resolution (Video Üstün Çözünürlüğü) özelliği, Chrome ve Edge tarayıcılarının Şubat sürümüyle GeForce RTX 40 ve 30 Serisi GPU’larda sunulacak.

NVIDIA Reflex Ekosistemi, 1440p 360Hz monitörler ve GeForce Now takviyesi ve yeni oyunlarla genişlemeye devam ediyor.

Reflex, yeni oyun takviyesi, Reflex Analyzer özellikli 1440p 360Hz ekranlar ve daha fazlası ile daha da uygun hale geliyor

NVIDIA Reflex, GeForce oyuncularının rastgele bir platformda Muhtemel olan en esnek oyun tecrübesini yaşaması için sistem gecikmesini %50’ye kadar azaltmasını sağlıyor. CES etkinliğinde NVIDIA Recreate Games ve Source Technology’nin Party Animals oyununun Reflex takımına eklendiğini duyurmuştu. Böylece NVIDIA Reflex’i destekleyen oyunların sayısı 50’nin üzerine çıkmış oluyor.

GeForce RTX 40 Serisi GPU’lar, rekabetçi oyuncuların talep ettiği esnek ve hisli tecrübesi sunarak ultra yüksek FPS’de 1440p oyun oynama gücünü sunuyor. CES etkinliğinde, NVIDIA iki yeni 1440p 360 Hz e-spor ekranı duyurdu: Bu ekranlardan Acer Predator XB273U F’e erişilebiliyorken, AOC AGON PRO AG276Q yakında piyasaya sunulacak.

Reflex ekranlı yeni nesil 1440p 360Hz G – Sync ile rekabeti seven oyuncular artık 1440p’de kaliteden ödün vermeden oyun oynayabiliyor. RTX 40 Serisi’ndeki 1440p oyun performansı, oyunculara yenileme suratı yahut Cevap Eda oranını değiştirmeden daha Çok manzara doğruluğu ve daha Çok devinim netliği sağlıyor.

Ayrıca, ASUS ROG Swift Pro PG248QP 540Hz 24” 1080p G-SYNC ekrana Reflex ile katılan yeni Alienware 500Hz Oyun Monitörü (AW2524H) 24,5” 1080p Reflex ile NVIDIA G-SYNC ekran da CES’te duyuruldu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir