Microsoft Netflix Şirketini Almak İçin Hamle Yapabilirmiş

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 09, 2023 Yorum Yok

Eğer Reuters savı hakikat çıkarsa, Microsoft Netflix şirketini bünyesine katmak için önümüzdeki Yıl içerisinde bir atılım yapacak. Elbette şu Lahza Activision Blizzard satın alımı daha öncelikli, lakin dizi-film şirketi için ödenecek olan sayının tarihi düzeyde olacağı söyleniyor. 

Amerika menşeli şirket, nihayet yıllarda hayli Kıymetli satın alımlar yapmıştı. nihayet olarak ZeniMax Media şirketini de bünyesine katmış olan yazılım devi, şu ortalar Activision Blizzard için tabir yerindeyse Cenk veriyor. Gerek Nintendo, gerekse de Sony için Call of Duty bağlamında on yıllık teklifler götürmüştü. Ne Mevcut ki geçtiğimiz haftalarda ve bugün, FTC ve oyuncular tarafından açılan davalar ile Aka sürpriz yaşadılar.

Microsoft Netflix Şirketini Almak İçin Atak Mi Yapacak?

Şu Lahza için bu davalar devam ediyor iken, Reuters tarafından ortaya Farklı bir tez atıldı. Activision Blizzard sonrasındaki maksat Netflix olabilir. 

Bildiğiniz üzere Netflix nihayet yıllarda abone ve gelir kayıpları yaşamıştı. Buna karşılık olarak zamlar yapılmış, kısıtlamalar ve reklamlı abonelik planı gündeme alınmıştı. Geçtiğimiz aylarda ise reklamlı abonelik konusunda mutabakata varan Microsoft şirketinin Değerli irtibatlar kurduğu tez ediliyor. 

Piyasa pahası iki trilyon dolara yaklaşmış olan Microsoft’un, istediği takdirde dizi-film şirketinin paylarını satın alabileceğini söylüyor Reuters. Üleş pahası Çehre otuz bir milyar dolar olan Netflix için gözden çıkartılan sayı ise tamı tamına Çehre doksan milyar dolar.  

El sıkışmanın olması durumunda 2024 yılında tamamlanacağının söylendiği muahede için ödenecek olan ölçü, Activision Blizzard için ödenecek olan ölçünün neredeyse üç katına yakın olacak. 

Netice olarak, Reuters sitesine yansıyan haberin kestirimlere dayalı olduğunu ve şimdi ortada resmi bir şeyin olmadığını söyleyelim. Şirketlerin yakınlığından ve Netflix’in reklam ortağı olarak Microsoft tarafını seçmesinden yola çıkılmış. Bununla birlikte, Call of Duty yayıncısının alınamaması durumunda düğmeye basılacakmış. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir