zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. Microsoft Birinci Parti Oyun Fiyatlarını Yükseltecek

Microsoft Birinci Parti Oyun Fiyatlarını Yükseltecek

admin admin -
66 0

Ülkemizde oyun fiyatı artmaya devam ederken, Microsoft cephesinden de üzücü bir haber geldi. Game Pass artık biz oyuncular için daha da değerli hale gelecek. Microsoft birinci parti oyun fiyatlarını yükseltecek. Şu periyottaki indirimlerden kapabildiğinizi kapın. Ayrıntılar haberimizde.

Teknolojiye bağlı olarak gelişen oyunların, geliştirilme masrafları da artıyor bildiğiniz üzere. Daha evvelce pek Fazla Sefer değinilen bu mevzuya bağlı olarak, oyun fiyatları da artış gösteriyor. Tabi bunun üzerine bir de ülkemizdeki kur oranları ile çarptığınız vakit, olması gerekenden Fazla daha yüksek fiyatlar ile müsabakamız kaçınılmaz oluyor.

Epey bir mühlet evvel, yeni jenerasyon oyunların yetmiş dolara yükseltilmesi gündeme gelmişti. Bu bağlamda da Ubisoft, Take-Two Interactive, Sony, Electronic Arts ve Activision iç Aka yayıncılar yeni standarda geçiş yapmıştı. Esasen Dead Space Remake, Need for Speed Unbound ve Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 bunun birinci akla gelen yansımaları oldular. Artık de müjdeler(!) olsun ki bu listeye Microsoft ekleniyor.

Microsoft Birinci Parti Oyun Fiyatları da Yükselecek

IGN sitesine gönderilen bir bildiride, 2023 yılıyla Birlikte Forza Motorsport, Starfield ve Redfall iç birçok birinci parti oyunun aktüel fiyatının artık yetmiş dolar olacağı belirtildi.

“Bu fiyat, bu oyunların içeriğini, ölçeğini ve teknik karmaşıklığını daha uygun yansıtıyor. Xbox’ta takımlarımız tarafından geliştirilen bütün oyunlarda olduğu üzere, piyasaya sürüldükleri gün Game Pass ile de kullanılabilecek.”

Bu elbette küresel fiyatlandırma, bu nedenle bölgesel fiyatlandırma farklılık gösterebilir. mesela Çağdaş Warfare 2, şu anda Kanada’da 90 dolara mal oluyor fakat Microsoft, fiyat artışının öteki ülkelerde nasıl yansıtılacağı konusunda yorum yapmadı. PC Gamer sitesine gönderilen başka bir bildiride Microsoft, fiyat artışının konsol ve PC mağazalarında uygulanacağını doğruladı.

Bu açıklamanın akabinde, hiç elbet ki Game Pass servisi biz oyuncuların gözünde daha bir kıymetlendi. Ne Mevcut ki fiyatlı abonelik servisi için de bir artırım gündeme gelebilir. Malum, Ekim ayındaki Wall Street Journal etkinliğinde konuşan Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer, tatil periyodunun akabinde belli Xbox eserlerine yahut servislerine artırım yapılacağını inandığını söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir