zekaoyunlari.org | Eğlenirken Geliş

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bulmaca Oyunları
  4. »
  5. Metal Gear Solid 3 Remake, PlayStation Showcase’te Duyurulabilir

Metal Gear Solid 3 Remake, PlayStation Showcase’te Duyurulabilir

admin admin -
20 0

Metal Gear Solid 3 Remake, önümüzdeki ay gerçekleşeceği söylenen PlayStation Showcase sırasında duyurulacakmış üzere görünüyor. XboxEra kurucu ortağı Nick Baker ve Windows Central sitesinden Jez Corden, ortak telaffuzlarda bulundular. Ayrıntılar haberimizde.

Konami firmasının Aka markaları uzun vakittir derin bir uykudaydı. Bunlardan Silent Hill geçtiğimiz Ekim ayında gerçekleştirilen canlı yayın ile Geri dönüş yoluna resmen girmiş iken, gözlerimiz elbette Metal Gear Solid tarafına da döndü. Geçtiğimiz yıldan beri de serinin yeni oyunları hakkında farklı farklı söylentiler duymuştuk. 

Son olarak ise Aralık ayında Famitsu tarafından Çehre kırktan Çok geliştiriciye 2023 planları sorulmuştu. Bu isimlerin arasında Noriaki Okamura da vardı. Kendisi Hideo Kojima ile Metal Gear Acid 2 iç pek Fazla seri oyununda çalışmış ve nihayet çıkan Metal Gear Survive takımında da üretimci konumunda bulunmuştu. Famitsu tarafından sorulan soruya ise birkaç yeni oyun duyurusuna hazırlandıklarını müjdelemişti. İşin Değişik yanı şu ki, geliştiricinin açıklaması sırasında da ‘uzun müddettir beklenen’ demişti. Bu da haliyle akıllara, geliştiricinin geçmişinden Dolayı direkt Metal Gear Solid serisini getirmişti. 

Şu Lahza için resmi bir İzah yapılmış değil, fakat Haziran ayında gerçekleştirilecek olan PlayStation Showcase sırasında beklenen duyurunun yapılacağına işaret edildi.  

Metal Gear Solid 3 Remake, Önümüzdeki Ay Duyurulacak Mı?

XboxEra kurucu ortağı Nick Baker, nihayet gerçekleştirilen XboxEra Podcast sırasında Metal Gear Solid 3 Remake duyurusunun bahsi geçen PlayStation Showcase sırasında yapılacağını ve konsol tarafında PlayStation 5 için Özel çıkacağını kelamlarına ekledi. 

Baker tarafından yapılan açıklama, Windows Central sitesinden tanıdığımız Jez Corden tarafından da desteklendi. Corden, Konami ile Sony ortasında imzalanan mutabakat kapsamında PlayStation 5 platformuna Özel olma durumunu kendisinin de duyduğunu söylüyor. Lakin bunun Silent Hill 2 oyununda da olduğu üzere konsol tarafı için olduğu iddia ediliyor. Yani hem PC hem de PlayStation 5 için çıkacak olup, Xbox Series platformu denklemin dışında bırakılacakmış üzere görünüyor. 

Şimdiye kadar duyduğumuz pek Fazla söyleme bakılırsa, Japon teknoloji devi tarafından Summer Game Fest 2023 öncesinde gerçekleştirileceği söylenen PlayStation Showcase için epey sıkı bir çalışmanın olduğu anlaşılıyor. Pek Fazla bomba da bizi bekliyor üzere görünüyor. Gelişmeleri merakla takipte olacağız. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir