Kratos’un God of War Ragnarök’teki Kaderi Farklı Olacakmış

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Şub 14, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz yılın en yeterli oyunları ortasında yer Meydan nihayet God of War oyunu, isminden Laf ettirmeye devam ediyor. Yakın bir Vakit Evvel ise hayli Farklı bir bilgi ortaya çıktı. O denli ki Kratos’un God of War Ragnarök‘teki yazgısı, son oyundakinden farklı olacakmış. Pekala Kratos karakterini esasen ne bekliyordu? Ayrıntılar haberimizde.

God of War serisinin aktüel halkası olan God of War Ragnarök, 9 Kasım 2022 tarihinde satışa sunulmuştu. Nors mitolojisinin sayfasını kapattığımız oyun, şu anda PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarında bulunuyor. Geçtiğimiz haftalarda on bir milyon satış barajını da aşmış olan God of War Ragnarök senaryosunda, Kratos için Fazla daha farklı bir plan varmış. MinnMax Youtube kanalında yayınlanan yeni görüntüde konuşan hikaye Direktörü Matt Sophos, daha karanlık bir hikaye çizgisi hazırlamış olduklarını söyledi.


Spoiler Uyarısı: Henüz God of War Ragnarök’ü oynamadıysanız, buradan sonrasını okumak riskli olabilir.


Kratos’un God of War Ragnarök’teki Bahtı Nasıl Olacaktı?

Bildiğiniz üzere oyunun erken bir safhasında Nors mitolojisindeki yıldırım yaradanı Thor ile karşı karşıya geliyoruz. Çatışmanın bir noktasında Kratos ölüyormuş üzere olsa da, ortaya bir yükleme ekranı giriyor ve Thor bizi ayağa kaldırıyor. Sophos tarafından söylenene nazaran, SIE Santa Monica Studio tarafından yazılan öykünün birinci halinde Kratos çatışma sırasında ölecekmiş.

Bu olayın sonrasında, Sparta’nın Hayaleti en nihayetinde Hel diyarına gidecek ve sonradan da oğlu Atreus tarafından bulunacakmış. Ne Mevcut ki o anne kadar da ortadan yirmi Yıl geçmiş olacakmış. Ne Mevcut ki bu fikir, Direktör Eric Williams tarafından çöpe atılmış.

Bildiğiniz üzere buna benzeri bir hikaye seride daha evvelce de karşımıza çıkmıştı. Haliyle de Direktör Eric Williams, bunun ikinci Defa yapılmasının nitekim duygusal bir tesir yaratmayacağı sonucuna varmış ve bizim bildiğimiz hikaye üzerinden gidilmiş.

Netice olarak hikaye Direktörü Matt Sophos, “Yazılan hiçbir şey Geri alınamaz. Hayatınızda değişiklikler yapmakta istekiyseniz, o halde baht ile bağınız yoktur. Ve bunun üstüne düştüğümüzde, anlatmak istediğimiz kıssanın bu olduğunu bildiğimizde, Kratos’un ölemeyeceğini biliyorduk.” yorumunda bulunmuş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir