Horizon Dizisi Horizon 2074 Olarak Anılacak

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Eki 27, 2022 Yorum Yok

Geçtiğimiz ayın sonlarına gerçek Sony tarafından yapılan açıklama ile sırf bir müddettir söylenti olarak ortalıkta dolaşan God of War dizisi teyit edilmemiş, Gran Turismo sineması ve Horizon dizi de duyurulmuştu. Yakın bir vakit evvel Gran Turismo sineması için merak edilen ayrıntılar ortaya çıkmış iken, Jeff Grubb tarafından aktarılanlar ile Horizon dizisi hakkında da birinci bilgileri öğrenme fırsatımız oldu.

Horizon Dizisi Horizon 2074 Ayrıntıları Ortaya Çıkıyor

Bildiğiniz üzere Killzone serisi ile tanınan Guerrilla Games, 2015 yılının E3 fuarındaki duyurusunun akabinde 2017 yılında satışa sunulan Horizon: Zero Dawn ile epey farklı bir istikamete gitmişti. Bu sefer açık dünya oynanış ile desteklenen rol yapma oyunu, bizi Aloy rolüne bürünüp de yaklaşan büyük tehlikeye karşı hem kendimizi hem de kabilemizi müdafaaya çalıştığımız güçlü bir maceraya çıkartmıştı. Devam niteliğindeki Horizon: Forbidden West ise Şubat ayı içerisinde PlayStation 4 ve PlayStation 5 için satışa sunulmuştu.

Her iki oyunun da sağladığı büyük muvaffakiyetin akabinde Sony Interactive Entertainment ve PlayStation Productions, bir de dizi uyarlaması ile karşımıza çıkmaya karar verdiler. Netflix üzerinden yayınlanacak olan dizi uyarlaması için şimdi bir ayrıntı paylaşılmamış olsa da, gazeteci Jeff Grubb tarafından aktarılana nazaran ismi Horizon 2074 olarak belirlenmiş. Dizinin direktörleri Jack Boem (The Boys ve What We Do in the Shadows) ve Adam Bocknek (The Boys) olacak iken, Sanat Direktörü ise Michele Brady (The Expanse) olarak seçilmiş.

Dahası ise, kıssanın oyunda gördüğümüz olaylar ve çöküşün başlaması olmak üzere iki farklı vakitte geçeceği ve birebir oyunlarda olduğu üzere günümüz dünyasındaki her şeyin çökmeye başladığı vakte tanıklık edecekmişiz. Çekimlerin Toronto kentinde başladığı Horizon 2074, oyunların geçtiği dünyadaki öbür elementlerin açıklanacağı bir ilerleyiş sunacakmış. Şu an için oyuncu takımı ile ilgili bir ayrıntı ne yazık ki bulunmuyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir