Hogwarts Legacy’nin Switch Versiyonu Yine Ertelendi

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları May 13, 2023 Yorum Yok

Portkey Games ve Avalanche Software tarafından yapılan İlan ile Hogwarts Legacy’nin Switch versiyonu bir Defa daha ertelendi. Neyse ki önümüzdeki yıla kalmayacak. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Hogwarts Legacy, Örümcek Korkusu Olan Oyuncuları Düşünüyor


Bu yıla damgasını vuran oyunlardan olan Hogwarts Legacy, 5 Mayıs 2023 tarihi prestijiyle PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series platformlarında bulunuyor. Fakat bir de Switch versiyonu olacak.

Hogwarts Legacy’nin Switch Versiyonu Ne Vakit Çıkacak?

Eski jenerasyon versiyonlarının ertelendiğini öğrendiğimiz Aralık ayında yapılan duyuruda, Tüm platformlar genelinde en âlâ tecrübenin sunulmasının hedeflendiği de lisana getirilmişti. Bu durum elbette Switch versiyonu için de geçerli olacak. Bunun bedeli olarak da Hogwarts Legacy oyununun Nintendo konsoluna çıkan versiyonu bir Defa daha ertelendi. Normalinde 27 Temmuz 2023 tarihinde çıkması beklenir iken, artık 14 Kasım 2023 tarihini beklememiz gerekecek.

Oyunun Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruda, “Hayranların Switch üzerinde oynamak için sabırsızlandığını biliyoruz, bu nedenle en uygun tecrübesi yaratmak da en Aka önceliğimiz. Sabrınız için teşekkürler.” kelamlarına yer verilmiş.

Hogwarts Legacy oyununun sunduğu dünyanın büyüklüğü ve görsel kalitesi göz önünde bulundurulduğunda, Switch için en güzel hale getirmenin fazlaca Vakit alacak olması ziyadesiyle mantıklı. Sevindirici nokta ise önümüzdeki yıla kalmayacak olması. Elbette bu süreçte Öbür teknik meseleler da ortaya çıkmaz ise.

10 Şubat 2023 tarihinde PC (Epic Games Store ve Steam), PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulmuş olan oyun, nihayet açıklanan sayılar ile on beş milyondan Çok ünite satışı gerçekleştirmiş ve bir milyar dolardan Çok gelir sağlamıştı. Geçtiğimiz hafta çıkan PlayStation 4 ve Xbox One versiyonunun bu sayılara ne kadar tesir edeceğini de içinde bulunduğumuz çeyreğe ait finansal raporun açıklandığı vakitte öğreneceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir