GeForce RTX 4070’in Satışa Sunulma Tarihi Duyuruldu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 12, 2023 Yorum Yok

NVIDIA tarafından yapılan duyuruyla merakla beklenen ekran kartı GeForce RTX 4070‘in satışa sunulma tarihi netlik kazandı. Ayrıyeten fiyat bilgisi de ortaya çıktı. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Microsoft Vites Yükseltti: NVIDIA’yla da 10 Yıllık Anlaşma


NVIDIA, yeni GeForce RTX 4070 GPU’sunu 14.999 TL’den başlayan fiyatlarla piyasaya sürüyor. NVIDIA yeni jenerasyon GeForce RTX 40 serisi GPU’larla nihayet teknoloji Ada Lovelace mimarisi ve DLSS 3 teknolojisini daha güzel bir tecrübe için oyuncuların erişimine sunuyor. Buna ek olarak oyuncular sonlu bir mühlet için kampanya dahilinde olan bir GeForce RTX 40 Serisi ekran kartı yahut bu karta sahip masaüstü bilgisayar satın aldığında Overwatch 2 Ultimate Battle Pass Paketi’ne de sahip olabilecek. NVIDIA bugün ayrıyeten RTX Remix runtime’ı Aleni kaynak olarak kullandığını da duyurdu. NVIDIA Reflex dayanağı Meydan oyunlar listesi de her geçen gün büyüyor. Bu listeye en nihayet eklenen oyun ise Counter – Strike 2 oldu.

GeForce RTX 4070’in Satışa Sunulma Tarihi Resmiyet Kazandı

13 Nisan itibariyle NVIDIA, NVIDIA Ada Lovelace Mimarisi ve ihtilal niteliğindeki DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070 GPU’sunu Türkiye’de 14.999 TL‘den başlayan fiyatlarla oyuncuların erişimine sunuyor. GeForce RTX 4070 GPU’suyla oyuncular en yeni oyunları 1440p çözünürlükte azamî ayarlarla oynayabilirken, RTX hızlandırma ve Yapay zeka araçları ile daha süratli içerik akışları oluşturabilecek.

GeForce RTX 4070, NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex, NVIDIA Game Ready Şoförü, RTX Görüntü Üstün Resolution ve daha da fazlası iç olmak üzere NVIDIA RTX platformunun sunduğu teknojilerden yararlanıyor. DLSS 3 teknolojisine sahip GeForce RTX 4070’in, DLSS 2 teknolojisine sahip evvelki jenerasyon RTX 3070 Ti’ya kıyasla 1,7 kat daha süratli olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıyeten klâsik oyunlarda ortalama %20 daha süratli olan GeForce RTX 4070 ortalama oyun gücü tüketimini %23 azaltıyor.

GeForce RTX 4070 ekran kartları, 13 Nisan’da NVIDIA’nın şirket içi Founders Edition dizaynıyla seçkin perakendecilerin yanı Dizi stok saatli ve fabrika Hız aşırtmalı modelleri de iç olmak üzere Özel panolarda, ASUS, Colorful, Gainward, GALAX, GIGABYTE, INNO3D, KFA2, MSI, Palit, PNY ve ZOTAC üzere üst seviye kart sağlayıcılarından temin edilebilecek. GeForce RTX 4070 ekran kartları, dünya çapındaki en uygun sistem üreticilerinin masaüstü modellerinde de var olacak.

Oyuncular GeForce RTX Satın Alarak Overwatch 2 Ultimate Battle Pass’a Sahip Olabiliyor

NVIDIA’nın GeForce RTX 4090, 4080, 4070 Ti ve yeni duyurulan 4070 grafik kartlarını ve bu kartlara sahip masaüstü bilgisayarları 8 Mayıs 2023’e kadar satın Meydan oyuncular, Overwatch 2 Ultimate Battle Pass ve ek olarak 40 dolar kıymetinde 1.000 Overwatch 2 Coine sahip olabilecek.

Overwatch 2 Ultimate Battle Pass Paketinin içerikleri:

4. Dönem Premium Cenk Bileti

  • 2.000 adet Overwatch 2 Coinleri
  • 20 Tertip Atlama
  • Infinite Guard: 76 Efsanevi Kostümü
  • Infinite Ace D.Va Destansı Kostümü
  • Infinite Airwings Silah Tılsımı

1.000 adet ek Overwatch 2 Coini

NVIDIA RTX Remix Runtime Aleni Kaynak Erişimi

NVIDIA’nın DirectX 8 ve 9 dayanaklı klasik oyunlara ışın izleme, NVIDIA DLSS ve Yapay zeka ile geliştirilmiş dokular üzere RTX teknolojisi özellikleriyle yine düzenlemeye yönelik yenilikçi, yeni mod oluşturma platformu RTX Remix’in Kıymetli bir bileşeni Aleni kaynaklı olarak bugün kullanıma sunuldu.

NVIDIA Studio uygulama paketinin bir modülü olan RTX Remix, mod geliştiricilerin klasik bilgisayar oyunlarını tekrar düzenlemesini sağlamak için Birlikte çalışan RTX Remix içerik oluşturucu araç seti ve Özel bir RTX Remix runtime üzere iki Temel bileşenden oluşuyor.

NVIDIA Omniverse üzerinde oluşturulan ve RTX Dayanaklı Portal’ı geliştirmek için kullanılan RTX Remix oluşturucu araç seti, mod geliştiricilerin tekrar düzenlenmiş sahnelerinde yeni varlıklar ve ışıklar atamasına ve rastgele bir varlığın görünümünü tekrar oluşturmak için Yapay zeka araçlarını kullanmasına İmkan tanıyor. RTX Remix yaratıcı araç seti erken erişim ile yakında kullanıma sunulacak.

RTX Remix runtime bir oyun sahnesi yakalayarak ışın izleme, DLSS 3 ve Reflex üzere RTX teknolojisini oyuna entegre ederken oynatma sırasındaki varlıkların yerini alıyor. Zati mod geliştiricileri, sayısız klasik oyunda deneysel ışın izli sahneler oluşturmak için RTX dayanaklı Portal örneği üzerinden RTX Remix runtime’ını kullanıyor.

RTX Remix runtime’ı bugün GitHub’da müsaade verilen bir MIT lisansı ile kullanılabiliyor. Aleni kaynaklı bir RTX Remix runtime’ı sağlamak, mod geliştiricilerin Remix uyumluluğunu daha da klasik PC oyunlarına genişletmelerine ve RTX Remix oluşturucu araç seti piyasaya sürüldüğünde yapılabilecek mod cinslerini genişletmeye Yardımcı olacak.

Counter-Strike 2 Reflex Dayanağı Alıyor! En Yeterli 10 Rekabetçi Nişancı Oyununun 9’unun Artık Reflex Takviyesi Var!

Merakla beklenen Counter-Strike 2, NVIDIA Reflex takviyesine sahip olacak.

Counter – Strike 2, Counter-Strike: Küresel Offensive’i Source 2 motoruna yükselten grafiksel ve teknolojik bir güncelleme olarak piyasaya sürülecek. Oyunun en nihayet sürümü, daha düzgün doğruluk ve Cevap verebilirlik oranlarını sağlamak için daha yeni grafik API’lerinden yararlanıyor. NVIDIA, NVIDIA Reflex’in eklenmesiyle gecikmenin en az düzeylerde olmasını sağlamak için Valve ile işbirliği yapıyor.

NVIDIA Reflex, en tanınan birinci 6 oyunun tamamı da iç olmak üzere en âlâ on rekabetçi nişancı oyununun dokuzunda bulunacak. Reflex dayanaklı nişancı oyunları ise Apex Legends, Call of Duty: Warzone 2, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2, Rainbow Six Siege ve Valorant olarak karşımıza çıkıyor.

Sackboy: A Big Adventure da bu ay Reflex güncellemesi Meydan oyunlar ortasında yer alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir