Gears of War Filminin Senaristi Bulundu

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 22, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde yapılan İlan ile Gears of War sineması için çalışmaların yapıldığını öğrenmişti. Sessiz geçen birkaç ayın akabinde, en nihayetinde yeni bir gelişme yaşandı ve Gears of War sinemasının senaristi açıklandı. Ayrıntılar haberimizde.

Gears of War serisinin dizi-film uyarlaması 2007 yılına kadar dayanıyor. Birinci olarak New Line Cinema şirketi kolları sıvamış, lakin ne yazık ki Mesut sona ulaşamamıştı. İkinci denemeyi ise Universal, 2016 yılında yapmıştı. Senaryosu F. Scott Frazier tarafından yazılan sinema için, 2019 yılında Rod Ferguson tarafından oyunları ile birebir kozmosta geçmeyeceği söylenmiş ve sonradan ne yazık ki hakkında yeni bir gelişmeye Şahit olmamıştık.

Kasım ayında ise bu sefer Netflix sahneye çıktı. Serinin on altıncı Yıl dönümüne Özel olarak iki proje duyurusunda bulunulmuştu. İçlerinden birisi oyun serisi ile kontaklı sinema uyarlaması iken, Öteki de yetişkinlere yönelik anime serisiydi.

Gears of War Sinemasının Senaristi Kim Olacak?

Aradan geçen dört ayın akabinde, sinema uyarlaması ile ilgili en nihayetinde yeni bir gelişme daha yaşandı. Senaryosunu Denis Viileneuve ve Eric Roth ile yazdığı Dune sineması ile En Uygun Uyarlama Senaryo kısmında Namzet gösterilen Jon Spaihts, Gears of War projesinde de kendisine yer buldu.

Gears of War oyununun karakterleri, dünyası, ölümcü Cenk ve grup çalışması sistemi ile en yeterli aksiyon oyunlarından birisi olduğunu söyleyen Spaihts, sinema uyarlamasının üretimci takımında kendisine yer bulduğu için Fazla heyecanlı olduğunu söylemiş. Görünüşe nazaran, Universal tarafından yapılan çalışmanın tersine, senarist tarafından yapılan İzah ile birinci oyundaki olaylara bağlı kalacak bir sinema ile karşılaşacakmışız üzere görünüyor. Elbette bekleyip de görmek en düzgünü olacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir