Gears 6 için Geliştirilme Aşamasına Geçilmiş

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 01, 2023 Yorum Yok

Yeni bir Gears ile karşılaşmayalı epeyce uzun bir Vakit oldu. Sıradaki oyunun ne Vakit duyurulacağı ise Aka bir merak konusu, fakat görünüşe nazaran Gears 6 için geliştirilme etabına geçilmiş.

Xbox konsollarının amiral gemilerinden olan Gears of War, bildiğiniz üzere beşinci anne oyun ile artık yalnızca Gears olarak anılmaya başlanmıştı. 2020 yılında çıkan Gears Tactics sonrasında, seri uzun vakittir sessizliğini korumaktaydı. 2019 yılında Gears 6 için ilham kaynaklarından birinin The Handmaid’s Tale olduğunu öğrenmemizden bu yana, The Coalition tarafından rastgele bir resmi İzah yapılmış değil.

The Coalition, Gears 6 için Düğmeye Bastı

Geçtiğimiz ay içerisinde Jeff Grubb, geliştirici stüdyonun, Microsoft’taki işten çıkartmalar sırasında, sıradaki Gears oyununa odaklanabilmek için duyurulmamış iki projesini iptal ettiği sav etmişti. Bu tezin üzerinden Çok bir Vakit geçmeden, artık de The Coalition sayfasında yeni Amel ilanları verildi.

Buradan göz atabileceğiniz sayfada, senaryo misyonlarına ve kısımlara odaklanacak baş vazife dizayncısı ve modlar ile özelliklere odaklanacak kıdemli Fazla oyunculu dizayncısı aranıyor. Müsait geliştiricilerden Yapay zeka sistemlerinde uzman olmalarının da beklendiği Amel ilanlarına bakılırsa, geliştirilme basamağında olan oyunun Gears 6 olduğu epey yüksek ihtimal.

Öte yandan, Twitter üzerinden paylaşım yapan Joshua Ortega ise, 2019 yılında yaptığı paylaşım dizisine “Bir Sefer daha başlıyor!” yorumu ile alıntı yaparak Gears 6 mümkünlüğünü bir oldukça yükseltmiş durumda. “Peki kim ola ki bu Joshua Ortega?” diye soracak olursanız, kendisi Gears of War 2 oyununun senaryosunu yazmış ve Yardımcı direktörlüğünü yapmış ve Cliff Bleszinski ile Gears of War 3 oyununun kıssasını ve hikaye anlatımlı kısım dizaynını yaratmıştı.

Görünüşe nazaran The Coalition, yeni Gears oyunu için geliştirilme kademesinin oldukça erken safhalarında. Resmi İlan ne Vakit gelir bilinmez, fakat Haziran ayında yapılması beklenen yeni Xbox & Bethesda Games Showcase sırasında kısa da olsa bir tanıtım fragmanı tahminen görebiliriz. Bunu elbette Vakit ve koşullar gösterecek. Gelişmeleri takipte olacağız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir