Deus Ex Go ve Diğer Mobil Square Enix Oyunları Kapatılıyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 08, 2023 Yorum Yok

Onoma tarafından yapılan Twitter paylaşımı ile Deus Ex Go ve diğer taşınabilir Square Enix oyunlarının kapatılacağı duyuruldu. Bu oyunların ortasında şimdilik Hitman Go ile Lara Croft Go bulunmuyor. Ayrıntılar haberimizde.

Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal, Ağustos ayında tamamlanan satın alım ile Embracer Group bünyesine katılmıştı. Ekim ayının başlarından bu yana Square Enix Montreal stüdyosu Onoma olarak anılmaya başlanmıştı. Ne Mevcut ki bu ayın başlarında yaşanan Değişik bir gelişme ile stüdyonun kapatılma kararı gündeme gelmişti. Bahsi geçen kararın münasebeti olarak, masrafları kısma atağının bir kesimi olarak alındığını söylenmişti.

Onoma stüdyosu Hitman Go, Lara Croft Go ve Deus Ex Go ile tanındığı için, haliyle bu oyunların akıbeti merak ediliyordu. Aslında benzeri bir mukadderatı bu oyunların da paylaşacağı varsayım ediliyor olsa da, resmi İzah yapıldı.

Deus Ex Go ve diğer Taşınabilir Square Enix Oyunlarının Fişi Çekiliyor

24 Kasım 2022 tarihi prestijiyle kapanacak olan Onomo tarafından yapılan açıklamayla, birinci olarak bugün prestijiyle Deus Ex Go, Hitman Sniper: The Shadows, Arena Battle Champions ve Space Invaders: Hidden Heroes genelinde artık oyun içi satın alım yapılamayacak. Bahsi geçen oyunlar 1 Aralık 2022 Perşembe günü App Store ve Google Play mağazalarından da kaldırılacak iken, 4 Ocak 2023 Çarşamba günü ise bütünüyle kapatılacaklar. Hitman Go ile Lara Croft Go ise şimdilik bu durumdan etkilenmeyecekler.

Eğer bu oyunlara halihazırda sahipseniz, 4 Ocak 2023 tarihine kadar kütüphanenizden indirebilecek ve oynayabileceksiniz. Stüdyo ayrıyeten yapılan oyun içi satın alımların da bu tarihe kadar kullanılmasını ehemmiyetle arz ediyor.

Onomo için alınan kapatılma kararı, birinci olarak Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapor ile ortaya çıkmıştı. Birebir raporda, stüdyo çalışanlarının Eidos Montreal stüdyosuna transfer edileceği de söylenmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir