Dead Island 2 Satış Rakamı Göz Dolduruyor

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 24, 2023 Yorum Yok

İlk duyurusunun üzerinden geçen dokuz yıllık sürecin sekiz yılı karanlık olup da GamesCom 2022 Açılış Gecesi canlı yayınında tekrar duyurulması ile tekrar doğan Dead Island 2, geçtiğimiz günlerde PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için en nihayetinde çıktı. Görünüşe nazaran dokuz yıllık vakit, oyuncuların ikinci oyun için kurt üzere aç olduğunu gösteriyor. O denli ki, Dead Island 2 satış rakamı hem Deep Silver hem de Dambuster Studios grubunun yüzünü güldürüyor.

Dead Island 2 Satış Sayısı Ne Kadar?

21 Nisan 2023 tarihinde çıkan yeni Dead Island, daha bir haftasını doldurmadan bir milyon satış barajını geride bıraktı bile. Yani yalnızca bu açıdan bile oyuncuların ne kadar Aka bir hasretle beklediği net bir halde görülebiliyor. Elde edilen muvaffakiyet için oyunculara teşekkür edilmeden de geçilmemiş elbette.

Her ne kadar oyun mecralarından çoğunlukla tam puan alamamış olsa da (ki şu anda Metacritic ortalaması 74 / 100 ve kullanıcı puanlaması da 75 / 100), bilhassa PC tarafından hayli meselesiz bir biçimde çalışmasından ve dövüş sisteminden övgü ile bahsediliyor. Bu noktada, nihayet devirde neredeyse meselesiz çıkan oyun göremediğimizi düşünecek olursak, epey Değerli bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Optimizasyon konusunda epeyce güzel bir performans sergileniyor ve birden fazla geliştirici ve yayıncıya da Örnek olmasını diliyoruz.

Bildiğiniz üzere Dead Island 2, PC tarafında şimdilik yalnızca Epic Games Store üzerinden satın alınabiliyor. Lakin birinci oyunun Steam mağazasında da bulunduğunu düşünecek olursak, önümüzdeki sene bu vakitlerde Steam kullanıcılarıyla da buluşacağını kestirim ediyoruz. Ne Mevcut ki bu hususta resmi bir İzah yapılmış değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir