CS-GO ve CS2 İçin Marka Tescili Başvurusu Yapıldı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 20, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz hafta içerisinde yaşanan yeni bir gelişmeye nazaran Valve, CS-GO ve CS2 için marka tescili başvurusu yapmış. Görünüşe nazaran resmi duyuruya hayli yakınız. Fakat her şeye karşın, Aleni bir kapı bırakmakta fayda var. nihayet yaşanan gelişmeye dair ayrıntılar haberimizde.

İlk olarak bu ayın başlarında NVIDIA tarafından yayınlanan ekran kartı şoföründe, ‘csgos2.exe’ ve ‘cs2.exe’ olmak üzere ayrım edilen iki farklı uygulama ile ya Counter-Strike 2 ya da Source 2 motoruna taşınacak olan Counter-Strike: Küresel Offensive üzerinde çalışıldığı düşünülmüştü. Gündeme bomba üzere düşen bu gelişmenin akabinde, misal halde sızıntılar Dota 2 oyununun kodlarında ve SteamDB data tabanında da karşımıza çıktı.

Valve, CS-GO ve CS2 İçin Marka Tescili Başvurusu Yaptı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yeni bir gelişmeye bakılırsa, marka tescili için müracaatta da bulunulmuş. aquaismissing isimli Twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımda, Valve şirketi tarafından 14 Mart 2023 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi üzerinden cs2 için yapılan müracaat sonrasında tescillenme basamağına geçilmiş olduğu görülüyor.

Bu paylaşımın Çabucak altındaki bir Öbür paylaşım ise görselde yer Meydan müracaatlar hakkında biraz daha ayrıntı edinmemizi sağlıyor. Muhtemelen resmi İlan için tescillenme sürecinin tamamlanması bekleniyor.

Bakalım bu gizem perdesi aralandığında, karşımıza Counter-Strike 2 mi yoksa Source 2 ile yenilenmiş Counter-Strike: Küresel Offensive mi çıkacak? Bu noktada, Valve şirketinin Dota 2 oyununu sonradan Source 2 motoruna geçirdiğini göz önünde bulunduracak olursak, Counter-Strike: Küresel Offensive için de bu istikamette bir değişimi ihtimali daha ağır basıyor ve haliyle görsel manada Değerli bir değişim ile karşılaşacağız. İşin aslını öğrenmek için resmi duyuruyu beklemek gerekiyor. Elbette öncesinde bir sürpriz sızıntı ile daha karşılaşmazsak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir