Counter-Strike 2 Üzerinde Çalışılıyor Olabilir

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Mar 05, 2023 Yorum Yok

Şimdilik resmi bir İzah olmasa da, görünüşe nazaran Valve Counter-Strike 2 üzerinde çalışıyor. Source 2 motoruyla da geliştirildiği söylenen yeni oyuna ait savların ayrıntıları haberimizde.

Oynaması fiyatsız olan Counter-Strike: Küresel Offensive, 2012 yılı içerisinde PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa sunulmuştu. Source Engine ile geliştirilmiş ve çocukluğumuzda internet kafe kültürünün doğmasına vesile olan oyunun Steam versiyonu, 2018 yılı prestijiyle artık fiyatsız olarak oyuncuların beğenisine sunulmaya başlanmıştı.

Counter-Strike 2 Mi Geliyor?

Aradan geçen Vakit zarfında oyuncuların ağır ilgisine maruz kalmaya devam eden Counter-Strike: Küresel Offensive için bir devam oyunu geliyor olabilir. Yakın bir Vakit Evvel NVIDIA tarafından yayınlanan şoför içerisinde, Valve ile ilgili sızdırdığı bilgiler ile tanınan ‘gabefollower’ tarafından ‘csgos2.exe’ ve ‘cs2.exe’ ismiyle iki farklı uygulama ibaresi tespit edilmişti. Bu da haliyle Source 2 motoru ile geliştirilen yeni Counter-Strike: Küresel Offensive oyunu için çalışmaların olduğunu düşündürttü.

Yaşanan bu gelişmenin akabinde ortaya atılan tezlere nazaran, çalışmaları kapalılık ile sürdüren Valve, yakın bir vakitte oyuncuların karşısına çıkacak. Nisan ayında yayınlanması beklenen beta ile Counter-Strike: Küresel Offensive 2 ile tanışma fırsatı bulacakmışız.

Halihazırda profesyonel FPS oyuncuları tarafından Valve genel merkezinde test edilmekte olduğu söylenen yeni oyunun Counter-Strike: Küresel Offensive yerine geçip geçmeyeceği şimdi bilinmiyor. Bununla birlikte, yakın bir Vakit Evvel Yine gabefollower isimli kullanıcı tarafından Valve şirketinin Avrupa ve Birleşik Devletler’de Counter-Strike: Küresel Offensive oyununun Source 2 motoru üzerindeki testlerini üçüncü parti kalite Denetim şirketleri ile Aralık ayından beri sürdürmekte olduğunu da sav edildi. Kendisi bu iddiayı, emniyetli olduğunu söylediği bir kaynak üzerinden aktardığı bilgiler ile ortaya attığını söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir