Control 2 Resmen Duyuruldu!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Kas 11, 2022 Yorum Yok

Geçtiğimiz dakikalarda, Control 2 resmen duyuruldu. Control için devam niteliği taşıyan oyun, geliştirilme kademesinin erken bir safhasındaymış. Birinci verilen bilgiler ise haberimizde.

Yakın bir Vakit Evvel halihazırdaki projeleri hakkında konuşan Finlandiya menşeli geliştirici, 2019 yılında çıkmış olan Control için Codename Heron ismi altında Aka bütçeli bir devam oyunu üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu konuşmanın birkaç gün sonrasında Control 2, 505 Games ve Remedy Entertainment tarafından resmen duyuruldu.

Control Devam Oyunu Control 2 Geliyor!

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için duyurulan ve konsept kademesinde olan devam oyunu, Quantum Break ve Control oyunlarında da kullanılan Northlight motoru ile geliştiriliyor.

Finlandiya menşeli geliştirici fikri mülkiyetin haklarına sahip olacak halde, başlangıçta ayrılan bütçe elli milyon euro olarak belirlenmiş. Pazarlama, geliştirme ve çıkış sonrası dayanak masrafları ve gelecekte elde edilecek olan kar da geliştirici ve yayıncı ortasında eşit olarak paylaşılacak iken, PC versiyonu Remedy Entertainment ve konsol versiyonları da 505 Games tarafından yayınlanacakmış.

Duyuruya ait olarak İtalya menşeli yayıncının çatı şirketi olan Digital Bros Group Ortak Üst Yöneticileri Rami ve Raffi Galante, Control’ü 505 Games şirketinin en Aka yatırımı olarak tanımlıyorlar. 2019 yılındaki çıkışından bu yana, oyunun üç milyon ünite satışı gerçekleştirdiği de söylenenler ortasında.

Hem Remedy ile işbirliklerini derinleştirmekten hem de Control’ün öyküsünün muvaffakiyetini devam ettirmekten Dolayı heyecanlı olduklarını söyleyen Galante kardeşler, oyuncu topluluğun oyunun böylesine uzun soluklu olmasını sağlamış olmalarından Dolayı minnettar olduklarını da kelamlarına ekler iken Control 2 için de bir epey heyecanlılarmış.

Son olarak stüdyonun resmi sayfası üzerinden bir paylaşımda bulunan Oyun Direktörü Mikael Kasurinen, Control ile bilinmeyene atladıklarını ve yeni, farklı ve beklenmedik bir şey ortaya koymayı hedeflediklerini söylüyor. Control 2 ise Öbür bir sıçrayış olacakmış ve Tekrar beklenmedik bir seyahat bizi bekliyormuş. Ne Mevcut ki şimdi erken bir safhadaymış. diğer bir deyişle, merak edilen ayrıntılar için hayli beklememiz gerekecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir