Call of Duty Oyunları Switch İçin de Gelecek!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Oca 09, 2023 Yorum Yok

Şu Lahza için Activision Blizzard satın alımı sonuçlanmış değil, ancak yeni gelişmeler de yaşanıyor. Bu noktada, Microsoft ile Sony ortasında şimdi bir orta nokta bulunabilmiş değil. Lakin Switch kullanıcılarını sevindirecek bir İlan geldi. Call of Duty oyunları Switch için de yayınlanacak. Elbette bunun için Activision Blizzard satın alımının tamamlanması lazım.

Call of Duty Oyunları Switch Sahipleriyle de Buluşacak!

Microsoft Gaming Üst Yöneticisi Phil Spencer, Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuruyla, satın alımın tamamlanması durumunda, Call of Duty oyunlarını Switch konsoluna da getirmek üzere Nintendo ile on yıllık bir muahede imzaladıklarını müjdeledi. Buna ek olarak Spencer, seri oyunlarının birinci günden Steam mağazasına gelmeye devam edeceğinin de kelamını veriyor.

Hatırlayacağınız üzere Microsoft, Nintendo firmasıyla yaptığı anlamanın birebiri için Sony Interactive Entertainment tarafına da Teklif götürmüştü. Şimdilik yeni bir gelişme yaşanmamış olsa da, FTC ve CMA tarafından yapılan incelemeler arttıkça, Amerika menşeli yazılım devi de Japon teknoloji devi ile mutabakatının gerektiğini biliyor ve attığı adımları da sürdürüyor.

Nintendo ile olan mutabakatın akabinde Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Microsoft lideri Brad Smith, Sony ile mutabakat yapmaya her daim Aleni olduklarını lisana getirdi.

Japon teknoloji devi tarafında ise korku devam ediyor bildiğiniz üzere. Hatta bu, Sony Interactive Entertainment lideri ve Üst Yöneticisi Jim Ryan’ın Brüksel kentine giderek Avrupa Birliği yetkilileri ile görüşmesine kadar varmıştı. Ryan, daha evvelden kendilerine sunulan Call of Duty oyunlarını birkaç Yıl daha PlayStation konsollarında tutma teklifinin birçok açıdan yetersiz olduğunu da lisana getirmişti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir