Blasphemous Devam Oyunu Blasphemous 2 Duyuruldu!

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Nis 22, 2023 Yorum Yok

Metroidvania tipindeki dikkat alımlı oyunlar ortasında yer Meydan Blasphemous, zorluğuyla da isminden oldukça Laf ettirmişti. 2019 yılında çıkan bu oyun sizin de dikkatinizi çekmişse, hoş bir haberimiz var. Direkt devam niteliğindeki Blasphemous 2 duyuruldu. 

İlk oyunun kıssası Cvstodia isimli hayali bir diyarda geçiyordu. The Miracle İsim Kötü niyetli bir Sıkıntı tarafından Ebedi bir mevt ve yine diriliş döngüsüne hapsedilmiş olan Ülke ve üzerinde yaşayan insanları kurtarmak ise bize düşüyordu. Piksel grafikli oyunun senaryosu boyunca bir yandan keşif yapabiliyor, bir yandan da kuvvetli düşmanlar ile baş etmek durumunda kalıyorduk.  

Blasphemous 2 Geliyor!

The Game Kitchen tarafından geliştirilen ve Team17 tarafından yayınlanacak olan Blasphemous 2 ise 2023 yılının yaz mevsiminde PC (Steam), PlayStation 5, Switch ve Xbox Series için satışa sunulacak. Öyküyü fiyatsız Wounds of Eventide içeriğinden devam ettirecek ikinci oyunda, farklı bir diyarda uyanacağız lakin Ebedi vefat ve tekrar diriliş döngüsüne Geri döneceğiz. Sonrasında ise The Penitent One (Tövbekâr) olarak bizleri Yeniden Aka bir keşif süreci bekleyecek. 

Bir dakika civarı uzunluktaki oynanış görüntüsüne baktığımızda, birinci oyundaki atmosferin korunduğunu lakin platform ögelerin tartıda olacağını görebiliyoruz. Ayrıyeten bizi iddia edebileceğiniz üzere yeni yetenekler, silahlar ve düşmanlar da bekleyecek iken, acımasız Cenk mekaniklerine ek olarak, kendi tarzımızda oynamamıza da müsaade verilecek. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir