Aktüel PlayStation 5 Sevkiyat Sayısı ve Dahası Açıklandı

Bulmaca Oyunları, Genel, Online Zeka Oyunlar, Parkur Oyunları, Satranç, Strateji Oyunları, Ücretli Zeka Oyunları Kas 01, 2022 Yorum Yok

Sony Interactive Entertainment, üç ayda bir gerçekleştirdiği finansal konferansının bir yenisini gerçekleştirdi. Açıklanan sayılar ile güncel PlayStation 5 sevkiyat rakamı ve dahası da ortaya çıktı. Pekala var nesil konsol, nihayet çeyreğin bitişine kadar ne kadar sattı? Ayrıntılar haberimizde.

PlayStation 5, 2020 yılının Kasım ayı içerisinde satışa sunmuştu. Bildiğiniz üzere dünya genelinde yaşanan bileşen sorunu nedeniyle Öğrenci yetişememekte zahmet çekiliyordu. Sony bu sorunu bütünüyle aşmak için çalışmalarını kararlı bir formda gerçekleştiriyor olsa da, hatırlayacağınız üzere belirli başlı bölgelerde fiyat artışına gitmek zorunda kalmıştı. Lakin bu Olumsuz durumun satışlara pek de Aksi bir yansıması olmayacak üzere görünmüyor.

Güncel PlayStation 5 Sevkiyat Sayısı ve Dahası Ortaya Çıktı

30 Eylül 2022 tarihinde sona eren nihayet çeyreğe ait olarak, Japon teknoloji devi tarafından açıklanan sayılara bakılırsa, dünya geneline sevkiyatı yapılan PlayStation 5 konsolu sayısı 3.3 milyon daha artarak 25 milyonu bulmuş. Bu sayı, geçtiğimiz finansal yılın tıpkı devri ile eş düzeydeymiş.

Sony Interactive Entertainment tarafından açıklanan öbür ayrıntılara nazaran, şimdiki PlayStation Plus abone sayısı ise 45.4 milyon. Bu sayı, 47.2 milyon olan bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran 1.8 milyon daha az olduğu manasına geliyor.

Öte yandan, 30 Eylül 2022 tarihi prestijiyle toplamda 62.5 milyon PlayStation ve PlayStation 5 yazılım satışı gerçekleştirilmiş. Geçtiğimiz yılın tıpkı periyodunda bu sayının 76.4 milyon olduğu görülür iken, 13.9 milyonluk bir düşüşe tekabül ettiğini söyleyelim. Bu sayının 6.7 milyonu birinci parti yapımlarmış ve 7.6 milyon olan bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran 900.000’lik bir düşüş Laf konusu.

Son olarak, yazılım satışlarının % 63 kadarı tam sürüm oyun indirme olduğu belirtildi. Yine bir evvelki yılın birebir periyoduna nazaran % 62 ile % 1 oranında bir artış yaşanmış durumda.

Finansal konferansta ayrıyeten PC platformunda en süratli satan PlayStation oyununun da Marvel’s Spider-Man Remastered olduğu açıklandı. Net bir sayı açıklamasında bulunulmamış olsa da, SteamSpy sitesine yansıyan ayrıntılara nazaran en az bir milyon satış gerçekleştirilmiş.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir